Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Mistrovství republiky mládeže v lezení na obtížnost

Mistrovství republiky mládeže v lezení na obtížnost
19. 10. 2012 | Rubrika: Soutěžní lezení | Komentáře (0)

Ve svitavské sportovní hale Na Střelnici se v neděli 7. října konal další závod Tendon cupu Českého poháru mládeže - Mistrovství  České  republiky ve sportovním lezení mládeže na obtížnost.

 

Pořadatelem byl Lezecký klub Svitavy a hlavním organizátorem ČHS. Registrovalo se celkem 115 závodníků, což je na pohárový závod poměrně hodně. Na startovní listině se objevilo i několik nových jmen, známých spíš z regionálních závodů a je jen dobře že si přišli vyzkoušet i těžší cesty. Zajímavostí byl start dvou závodníků z Polska, kteří postupem do finále oživili nejmladší kategorii. Všechny cesty již od středy pečlivě a nápaditě postavil Vítek Lachman. Větší část nejstarší finálovky se nám podařilo ukrýt pod reklamní banery a tak finále bylo skutečně na OS. 

 

 

Kategorie D měla obě kvalifikační cesty tradičně na galeriích, kde byly čtyři topy v dívkách a celkem deset topů chlapců. Tyto výsledky slibovaly napínavé finále ve kterém nakonec jasně zvítězili Hanka Křížová z Brna a skoro domácí Lukáš Doleček z Lanškrouna.

 

Kategorie C lezla obě kvalifikace z hlavní plochy a 15 metrů dlouhé cesty poskytly dostatek prostoru na dostatečné rozřazení jak v kvalifikačních, tak finálových cestách. S převahou zvítězila Veronika Peltrámová před Veronikou Slezákovou, která byla novým překvapením této kategorie. V chlapcích zvítězil Vojta Vlk před libereckým duem Vojtou Trojanem a Honzou Kendíkem.

 

Kategorie B dívky měla svoji favoritku v Janě Vincourové, což se potvrdilo jak v obou topech v kvalifikaci, tak i ve finálové cestě. O další místa na bedně svedly holky zajímavý souboj a rozhodnutí o druhém až čtvrtém místě padlo na jednom jediném dvojchytu. Kluci se také nenechali zahanbit a finálovou cestou zamíchali pořadím z kvalifikací, když zvítězil Petr Kliger před Tomášem Peltrámem. Peltrámovi se tak stali s prvním a druhým místem nejúspěšnější rodinou v závodě.

 

Kategorie A dívky slibovala zajímavý souboj mezi Andreou a Terezou, do kterého chtěla zasáhnout i Karolína. Vítězkou se stala Andrea Pavlincová, která se jako jediná dostala až těsně pod topový chyt žluté cesty. Petr Čermák topoval obě kvalifikace, ale ve finále rozhodl jen plus o jeho vítězství před oddílovým kolegou René Dáňou.

 

Nejstarší kategorie J měla jasnou favoritku v Evě Křížové. Pro druhé místo si na závody letos poprvé přijela Anna Wágnerová. V juniorech pokračoval ve svých dobrých letošních výkonech Roman Kučera, kterému se úspěšně podařilo vyřešit nástrahy nejtěžší cesty. Další místa na bedně tak zbyla pro Jana Jeligu a Michala Štěpánka.

 

Pak už zbývalo jen ocenit nejlepší i nejmladší závodníky, poděkovat rozhodčím, stavěčovi, neúnavné komentátorce Marii, jističům a dalším pořadatelům za odvedenou práci, sbalit koberce a v rytmu aerobikové zumby vyklidit halu… Poděkování patří hlavnímu sponzorovi firmě TENDON a dalším sponzorům: Vango, Tilak, Saltik, Tempish, JK sport, TR lezecké stěny a Pardubickému kraji za jejich podporu.

 

Kompletní výsledky nalezenete v rubrice Přehled závodů ČR.

 

za pořadatele - Míra Doseděl

 

Autorkou fotek je Monika Brkalová
 

| Komentáře(0)