Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Mistrovství Evropy ve sportovním lezení v Mnichově srpnu 2022

Mistrovství Evropy ve sportovním lezení v Mnichově srpnu 2022
22. 06. 2020 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

Mnichov se v srpnu v roce 2022 stane po 11 dní hostitelem devíti evropských mistrovství. Vznikne tak Olympijský park, který sdružuje individuální kontinentální mistrovství do jedné koordinované akce pořádané každé čtyři roky. Mnichov pro pořádání takovéto události poskytuje prvotřídní podmínky.

Většina akcí a aktivit se bude konat v parku a kolem něj, s cílem vytvořit mimořádnou festivalovou atmosféru, která umožní sportovcům i návštěvníkům z různých sportů prožít akci společně. Mistrovství Evropy ve více sportech se tak stane oslavou světového sportu a i důležitým symbolem udržitelnosti k 50. výročí letních her v roce 1972.  

 

První zahajovací akce tohoto formátu - mistrovství Evropy ve více sportech se s velkým úspěchem konala v roce 2018 v Glasgow a Berlíně, kde proběhlo sedm šampionátů s 13 disciplínami. Mnichov v roce 2022 bude druhým opakováním sdružených šampionátů.

 

Mnichovský šampionát ve sportovním lezení a dále plážový volejbal, kánoe a stolní tenis se tak připojí k atletice, cyklistice, gymnastice, veslování a triatlonu na akci, která se bude konat od 11 do 21. srpna 2022. V devíti sportech se představí kolem 4 400 sportovců mužů a žen z 50 zemí celkem ve 158 medailových soutěžích.

Samotné Mistrovství Evropy ve sportovní lezení počítá se 400 účastníky ve všech disciplínách - obtížnosti, boulderingu, rychlosti i kombinaci.

 

Je to obrovská příležitost pro sport obecně a i obrovská událost pro veřejnost.

Podrobnosti můžete sledovat také na stránkách https://www.europeanchampionships.com/

 

 

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová