Mistrovství Evropy mládeže v boulderingu, Brusel 31. 8. - 2. 9. 2018

05. 09. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Mistrovství Evropy mládeže v boulderingu bylo našimi reprezentanty slušně obsazeno a i když se nám bohužel nepodařila žádná medailová umístění, tak jejich výkon je velice slušným příslibem do budoucích sezón.

E. Adamovská

Krátký report od naší nejmladší závodnice si můžete přečíst zde:

,,Na poslední evropské závody mládeže této sezóny jsem se těšila, protože dlouho nebudu mít příležitost porovnat se se soupeřkami ročníku 2003.

Ve čtvrtek 30. srpna jsme ve dvou skupinách odletěli z Prahy do Bruselu, první skupina s Helenou Lipenskou a druhá s Davidem Urbáškem.

Ještě ten den jsme se zaregistrovali. V pátek probíhaly kvalifikace čtyř kategorií, pro každou měli pořadatelé připraveno 8 boulderů. V A holkách s pěti topy obsadila Eliška Adamovská 24. místo, Eliška Novotná skončila 49. a Natálie Tužová 50. Jako jediná česká juniorka startovala Jana Ondřejová, která obsadila 33. pozici. Mezi kluky kategorie A se nejlépe umístili Šimon Potůček 18, Štěpán Potůček 22. a Albert Musil 33. V juniorech soutěžil Honza Macharáček, který obsadil 43. místo. Do sobotního finále se nikomu nepodařilo postoupit. Holky a kluci kategorie B měli kvalifikaci v sobotu dopoledne. Michaela Smetanová a já (Markéta Janošová) se 4 topy a 5 zónami jsme obsadily 11. a 13. příčku, Eliška Bulenová se 3 topy skončila 22. a Tereza Širůčková 33. Z kluků byl nejvíce spokojen Lukáš Doleček s 3 topy, 5 zónami a 25. místem, následoval 26. Marek Jeliga, 30. Jáchym Cink a 33. Martin Mikulec.

Mrzí mne, že se nikdo nedostal do finále, i když jsme s řadou soupeřů drželi krok.''

Markéta Janošová

M. Janošová

Tento závod byl posledním závodem mládeže v letošní sezoně, děkujeme všem našim mladým reprezentantům za nasazení na závodech a jejich přístup k tréninku, dále všem trenérům a dalším dobrovolníkům, a samozřejmě bez podpory a trpělivosti rodičů bychom se neobešli. Těm patří asi ta největší poklona.

Děkujeme také firmě Rock Point, která po celý rok podporovala mládežnickou reprezentaci a vytváří nám výborné podmínky pro náš tým.

Štěpán Potůček J. Cink L. Doleček M. Jeliga M. Mikulec J. Macharáček

Helena Lipenská