Mistrovství ČR v lezení na obtížnost

15. 12. 2009 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Tentokrát na stěně malé rozměry, ale velké závodním duchem a lezeckým nadšením. Průběh akce proběhl nad veškeré očekávání. Až na několik zaváhání byli snad všichni, jak závodníci tak diváci, spokojeni.
Poté co majitel stěny Petr S. nechal přistavět strůpek, se stavěči Petr Resch a Jirka Lautner směle pustili do práce. Měli jsme trošku problém sehnat plošinu, kterou bychom omezeným průlezem přes bouldrovku dostali na stěnu, takže větší část cest byla postavena z lana a lešení. Petr, který měl za úkol postavit chlapské finále, byl nakonec rád, že se Mrázovi nechtělo do zimy a nemusel ve stropě rozhodnout o vítězi dvou světových borců. V hlavě měl už připravených několik vypečených bouldrů, bylo jen potřeba je rozmístit mezi expresky. Jirka měl na starosti všechny ostatní cestičky a poradil si s tím opravdu dobře! Všechny kvalifikační cesty splnily svůj účel – zalezli si i ti slabší a rozřadili se i ti silnější. Semifinále mužů už dalo borcům více do těla a překvapilo i několik ostřílených borců, kteří v cestě občas trošku bloudili. Pro Topík si dolezl jak Adam Ondra, tak Martin Stráník. Dále do finále postoupili Kuba Hlaváček, Michal Rožek, Jarda Petečel, Ondra Beneš, Karel Požár a Zdeněk Resch.
Finálovka pro holky byla zase o dost tvrdší než kvalifikace. Holky předvedly parádní podívanou a to nejen pro nenasytný oči chlapů. Na topový chyt už Nellyně síly nezbyly, ale přesto zvítězila s velikým náskokem. Na druhém místě skončila Edita Vopatová a třetí se umístila Kristýna Ondrová.
Poté, co nám Kwjetoň předvedl, jak se chodí na víc jak 30m highlině 6 metrů nad Divákami, a Mára Holeček nás vtáhnul do nástrah horského lezení, přišlo na řadu očekávané finále mužů. Nejprve se chlapi zahřáli několika dlouhými kroky ve velkém převisu po cvaknutí 4. expresky slezli zase k první a následoval parádní skok pro oko diváka. Nad ním přišly první potíže. Přestože stavěčův záměr nikdo neodhalil, přelezlo těžké místo 6 borců a to každý svým osobitým způsobem. Benešák bravurní technikou, Kuba klasicky přesáhnul, co mohl, a Adam s Martinem ukázali svou silovou převahu. Do převisu se ale jako první dostal až favorit Adam Ondra, který si s poměrně dlouhým stropem poradil bez velkých obtíží a závěrečným skokem polechtal poslední chyt. Martinovi, který lezl jako poslední, nezbývalo než ukázat, že druhou příčku mu doma letos nikdo nevezme a dolezl si do stropu pro stříbrnou pozici.

finalisté - mužifinalistky - ženyCibulka diváciKristýna OndrováMartin Stráník

foto Pavel Hruška

Trošku jsme pozapomněli na stupně vítězů a tak jsme naše borce a borkyně vyskládali na palety vítězů, ale to nám snad vítězové odpustí. Ceny vítězům oproti původnímu plánu nepředal Pavel Bém, primátor hl.m.Prahy, který celou akci zaštítil a finančně podpořil, ale zhostili se jeho role Mára Holeček a Jura Čermák.

Na závěr už zbývá jen poděkovat studentům z Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně pod vedením Tomáše Bintera, kteří zpracovali úžasnou podívanou a na vaše monitory ji dostal Vašek Chalupníček s podporou firmy COEX. Také Petru Sýkorovi, který poskytnul stěnu a zázemí. Motokrosařům pod vedením Honzi Froňka, kteří předvedli v sobotu skvělou show. Flexibilním zvukařům Petrům, neúnavnému komentátoru Kubovi a celému realizačnímu týmu nejen z HO Guru. Můj osobní dík pak dávám především Jurovi Čermákovi, který dělal hlavního rozhodčího, a i přes situaci do které jsem ho přivedl, si dokázal parádně poradit a dovedl závody do zdárného konce bez větších technických problémů.

doprovodná akce - moto showdoprovodná akce slackline

foto Pavel Hruška

Také děkujeme všem sponzorům: ČHS, Squashpark, Singing Rock, Lanex, Ocún, Rock Pillars, BigShock, Petr’s, Hannah, Veolia a Horoguru.cz

Za pořadatelský tým Juráš Šefl