Mistrovství ČR v lezení na obtížnost 2015 v Písku

Tento víkend se na lezecké stěně v Písku konalo Mistrovství ČR a zároveň i Český pohár v lezení na obtížnost. Poprvé v historii tohoto sportu probíhalo MČR v Jihočeském kraji.
Lezecké cesty stavěli Honza Zbranek a Honza Šolc. V sobotu proběhla kvalifikace - pro muže i ženy byly připraveny dvě cesty. V neděli se konalo semifinále a finále. Do finále postoupilo 8 nejlepších mužů a 7 žen, kteří bojovali o titul Mistra České republiky 2015, ale zároveň i o celkové umístění v Českém poháru dospělých na obtížnost 2015. Vítězi MČR 2015 se stali Vojtěch Trojan a Iva Vejmolová.
Další zajímavé informace o průběhu závodu se můžete dočíst v článku pořadatele.
Kompletní výsledky a pořadí závodníků najdete v našem přehledu závodů.
Z finále závodu vznikl záznam ve spolupráci s Českou televizí - vysílá ČT Sport v pořadu Sport v regionech. MČR v lezení na obtížnost Písek:
premiéra: čtvrtek 15. 10. ve 13:15
repríza: úterý 20. 10. v 7:15
Vítězové:
muži:
1. Vojtěch Trojan
2. Tomáš Binter
3. Martin Jech
ženy:
1. Iva Vejmolová
2. Gabriela Vrablíková
3. Andrea Pokorná
Pořadí Český pohár dospělých na obtížnost 2015 - Muži
1. Tomáš Binter
2. Martin Jech
3. Jan Zíma
Pořadí Český pohár dospělých na obtížnost 2015 - Ženy
1. Iva Vejmolová
2. Gabriela Vrablíková
3. Eliška Vlčková
foto: Pavla Blažková
Kateřina Zelenková, sekretariát