Mistrovství ČR a Mistrovství ČR mládeže v lezení na rychlost - Sambar Speed 2013, Kladno

03. 12. 2013 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu 30.11.2013 se na Kladně konaly závody Mistrovství ČR mládeže (poslední závod Českého poháru mládeže) a Mistrovství ČR ve sportovním lezení na rychlost - 5. ročník závodů Sambar Speed 2013, které Český horolezecký svaz organizoval ve spolupráci s občanským sdružením Start-UP o.s. a místním oddílem HO Lezci Kladno.

Oba závody se konaly v jeden den za dozoru hlavního rozhodčího Miroslava Doseděla. Začaly nejmenšími dětmi, po obědě vyvrcholily závody MČR dospělých, předáním cen a vyhlášením vítězů celého letošního Českého poháru mládeže v lezení na rychlost, kde dětem předávali diplomy a poháry Jan Kříž a Lucie Hrozová.

Závody MČR navštívili také zástupci antidopingové komise, kteří odebrali od vybraných závodníků vzorky moči k následné kontrole.

Na Mistrovství České republiky v lezení na rychlost zvítězili Jan Kříž a Lucie Hrozová na standardní 15m trati, na které se závody konaly poprvé v ČR. Nejlepší čas zalezl Jan Kříž 0:07,95 v kvalifikaci mužů, závodu se účastnilo 8 mužů a 3 ženy. Všichni závodníci obdrželi drobné ceny, medaile, diplomy a poháry, finalisté i finanční odměny.

poháry a medaile pro všechny kategorie... nejmladší závodník :-)

vyhlášení výsledků ženy a muži

Mistrovství České republiky mládeže v lezení na rychlost se konalo jako finále letošního ČP v lezení na rychlost (po závodech 2x v Příboru a v Bystřici nad Perštejnem). Účastnilo se ho celkem 27 závodníků v 7 kategoriích, kteří přijeli z okolí Prahy a především z Moravy. Tři kategorie zůstaly neobsazené: junioři, juniorky a dívky B. Nejmenší děti závodily na dvou cca dvanáctimetrových cestách systémem součtu časů, pro závodníky kategorie B, A a juniory byla rovněž určena trať standardní, kterou úspěšně zvládli a mohou se tak připravovat na závody ME a SP. Všichni závodníci MČR mládeže obdrželi věcné ceny od sponzorů a finalisté ještě medaile, diplomy a poháry. Výsledky všech kategorií i celého ČP najdete v kalendáři závodů na webu ČHS.

Martin Marťan Tučka, HO Lezci Kladno

soutěžní cesty mládeže... a dospělých

fotografie Michal Vlček, Martin Tučka, Martin Tučka st.