Mezinárodní MČR v boulderingu a 4. kolo Rock Point ČP v boulderingu 2019

09. 10. 2019 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V netradičním prostředí ostravského TROJHALÍ KAROLINA se o víkendu 18. - 20. 10. uskuteční Mezinárodní mistrovství České republiky a finálové kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu 2019.

pozvánka

Chystaný republikový šampionát v boulderingu v mezinárodním formátu můžeme považovat za vrchol letošní závodní sezóny. Kromě výsledků Mezinárodního mistrovství ČR dojde na místě i k vyhlášení celkového pořadí závodníků Rock Point Českého poháru v boulderingu za rok 2019.

Jeho předchozí tři kola se konala v Jeseníku, Žilině a v Praze.

V čele průběžného pořadí mezi muži je Martin Stráník, vicemistr světa z roku 2007. Ženám zatím vévodí teprve osmnáctiletá Eliška Adamovská, která si z letošního mistrovství světa juniorů přivezla 4. místo v lezení na obtížnost.

Závodníci polezou na nové stěně i nových chytech, které ČHS zajistil. Stěna je přes 20 metrů dlouhá a 4,5 metrů vysoká. Poprvé byla představena v září na závodech 3. kola Rock Point Českého poháru v boulderingu v Praze na náplavce.

V pátek proběhne kvalifikace, v sobotu změří síly dospělí, mládež v kategoriích A, B a junioři, v neděli pak budou závodit děti v kategoriích U14, U12 a U10.

Vstupné je zdarma a po celou dobu závodu je připraven doprovodný program pro návštěvníky, včetně dětské lezecké stěny, kde si děti mohou vyzkoušet své lezecké dovednosti pod vedením zkušených instruktorů.

Sobotní finálové dění pokryje livestream. Záznam toho nejlepšího pak odvysílá ČT Sport. Finále žen můžete sledovat zde v sobotu 19. 10. od 18 hodin. Finále mužů pak následuje ve stejný den od 20 hodin na tomto odkazu.

Veliké díky patří generálnímu partnerovi celého seriálu, firmě ROCK POINT, která podporuje i české mládežnické reprezentanty. Bez její podpory by se závody, otevřené široké veřejnosti, nemohly pořádat.

Aktuální dění sledujte na facebooku ČHS nebo na události

propozice závodu

propozice ke stažení