Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Mezinárodní lezecké soustředění

Mezinárodní lezecké soustředění
05. 12. 2017 | Rubrika: Soutěžní lezení

V4 Youth Sport Climbing Camp

Štěpán P.

První prosincový víkend uspořádali slovenští kolegové mezinárodní lezecké soustředění, kterého se zúčastnilo i osm českých mládežnických závodníků. Během tří dnů lezci absolvovali nabitý program.

Páteční tříhodinový boulderingový contest pomohl organizátorům rozřadit sportovce do čtyř skupin podle výkonnosti. V těchto skupinách se během sobotních čtyř bloků prostřídali ve všech částech programu. Tím byl trénink speedu, boulderingu, kompenzační cvičení a různá další cvičení akrobacie a parkouru.

Šimon PotůčekMíša SmetanováEliška Hobzová (3)Markéta Janošová (1)

Všechny aktivity byly perfektně připravené výbornými trenéry. Rychlost koučoval polský reprezentační trenér Andrzej Kajdan. Bouldery připravovali Katja Vidmar a Tomaso Greksák. Kompenzaci skvěle vedla Sylva Rajfová s Igorem Kollárem.

Sobota vzala lezcům dost sil a většinu kůže na prstech. Proto se v neděli pokračovalo ve volnějším režimu. Speed a bouldering, do posledních sil. Byl to skvělý víkend s úžasnými lidmi.

Velké díky patří Ance Michalkové, která to celé vymyslela a zorganizovala, a taky všem ostatním, kteří se na přípravě a realizaci podíleli.

Díky sportovcům a jejich trenérům za výbornou atmosféru!

Eliška Hobzová (2)Eliška AdamovskáTereza Širůčková

Petra Adamovská, trenérka sportovního lezení ČHS

foto Petra Adamovská