Facebook

Český horolezecký svaz

MEM V PERMU Z POHLEDU TRENÉRŮ A DALŠÍCH ČLENŮ ORGANIZAČNÍHO TÝMU

 MEM V PERMU Z POHLEDU TRENÉRŮ A DALŠÍCH ČLENŮ ORGANIZAČNÍHO TÝMU
07. 05. 2021 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

Přečtěte si, jak probíhalo Mistrovství Evropy mládeže v Permu z pohledu našich  trenérů a celého organizačního týmu.

Tým Perm

 

Na rozdíl od závodů v necovidové době se Mistrovství Evropy mládeže v Permu zařizovalo velmi komplikovaně a celý proces začal zhruba před dvěma měsíci. Požadavky organizátorů, zajišťování adekvátního ubytování a letenek při omezení letecké dopravy, vyřizování víz v napjaté politické situaci a další nepředpokládatelné úkoly a podmínky udělaly z přípravy tohoto výjezdu hotové peklo.

Nakonec jsme těsně před odjezdem víza obdrželi, PCR testy všichni absolvovali s negativním výsledkem a s úlevou jsme vyrazili na cestu do Permu.

Po několika infarktových situacích při přestupu na další letadlo v Moskvě, kdy šlo doslova o minuty jsme 29. 4. v noci dorazili do Permu.

Odlet do Permu

 

Ohledně celého závodu jsme informovali v průběžných zprávách, takže závěrem jen celkové zhodnocení.

Bylo to vůbec poprvé, kdy se konalo Mistrovství Evropy mládeže ve všech 3 disciplínách v rámci jedné akce. O to hodnotnější jsou výkony našich nejlepších reprezentantů, kteří museli vydržet fyzický i psychický nápor hned několikrát.

Díky dosaženým umístěním – 2x titul Mistryně Evropy (kategorie B+A), 3x bronzová medaile (kategorie B, J) a titul vicemistryně Evropy v kombinaci v mládežnických kategoriích, se tento šampionát stal historicky nejúspěšnějším pro Českou republiku.

 

UMÍSTĚNÍ V PRVNÍ DESÍTCE STARTOVNÍHO POLE:

 

KATEGORIE B

BARBORA BERNARDOVÁ – Mistryně Evropy v lezení na obtížnost 

LUKÁŠ MOKROLUSKÝ- 3. místo v lezení na obtížnost 

ARINA JURČENKO – 3. místo v boulderingu 

ARINA JURČENKO- 8. místo v lezení na obtížnost 

BARBORA BERNARDOVÁ – 5. místo v kombinaci 

ARINA JURČENKO – 6. místo v kombinaci

ANNA MIHALČÍKOVÁ -10. místo v lezení na obtížnost

 

KATEGORIE A

MARKÉTA JANOŠOVÁ – Mistryně Evropy v lezení na obtížnost v kat. A

MARKÉTA JANOŠOVÁ – vicemistryně Evropy v kombinaci v kategorii A

 

KATEGORIE J

MICHAELA SMETANOVÁ – 3. místo v lezení na obtížnost v kategorii J

MAREK JELIGA – 7. místo v lezení na obtížnost v kategorii J

MAREK JELIGA – 5. místo v kombinaci

MICHAELA SMETANOVÁ – 8. místo v boulderingu

ELIŠKA BULENOVÁ – 9. místo v boulderingu

MÍŠA SMETANOVÁ – 4. místo v kombinaci v kategorii J

Smetanová, Jurčenko, JanošováBernardová, Janošová, Mokroluský

 

Dalším závodníkům se závod nevydařil podle jejich představ, ať už z důvodu nedostatku zkušeností, fyzických možností nebo chyb, kterých se při lezení dopustili. Jsme ale přesvědčeni, že po 18ti měsíčním výpadku mezinárodních závodů (v roce 2020 proběhl jen jeden EPM v Augsburgu) bylo důležité i pro členy širšího reprezentačního týmu nabrat cenné zkušenosti, získat motivaci a srovnat se s dalšími evropskými závodníky.

 

Pro realizační tým to byl sedmidenní maratón (závod neměl ani jeden odpočinkový den), který spočíval v organizaci dopravy závodníků do sportovní haly, jejich přípravu před závodem, sledování výkonů a řešení sporných situací, ale také v podpoře a uklidňování závodníků v průběhu celé akce. 

To vše je samozřejmostí na všech závodech a je to náplní práce každého kouče – u mládeže je ale potřeba počítat s menšími zkušenostmi závodníků (pro mnohé to byl vůbec první mezinárodní závod) a o to byla naše práce s tak vysokým počtem závodníků náročnější. 

Nedovedeme si představit celou akci bez účasti Martina Vanka z FyzioGym Cooper, který měl na starosti předzávodní přípravu, regeneraci, ale také řešení akutních zdravotních situací. Byl pro závodníky k dispozici od rána do večera a získal si důvěru všech účastníků. 

Fotograf Petr Chodura se zasloužil nejen o krásné fotky, které budou všem připomínat zážitky z této akce, ale také o udržování pozitivní atmosféry a dobré nálady.

Martin Vanko z FyzioGym CooperKoučové Saša a Matouš

 

Děkujeme všem včetně několika rodičů, kteří se na organizaci naší účasti na Mistrovství Evropy mládeže podíleli. Nakonec si myslíme, že to všechno stálo za to!!!!

Česká Výprava

 


Za tým koučů Alexandra Gendová

 

 

Instagram

Instagram Horosvaz