MČR DĚTÍ A MLÁDEŽE KAT. U10 – U16 (B) V BRNĚ

29. 06. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 23.06.2018 se v Brně na stěně Rajče konalo Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost děti a mládeže v kategoriích U10, U12, U14 a B. Pořadatelé, HOM Rocky Monkeys, TJ Sokol Brno I, uvolnili celou stěnu pro stavbu závodních cest. Hlavní stavěči Jan Šolc a  Silvie Rajfová postavili zde celkem 9 cest. Stavělo se převážně za použití chytů a struktur pocházejících z dílny firem Move a Tripoint. Lezlo se v tradičním formátu: dvě kvalifikační cesty + finále, do kterého postupovalo 8 nejlepších závodníků z každé kategorie.

Brno Rajče

Na závody dorazilo celkem 150 závodníků, z toho 82 dívek a 68 chlapců. V nejvíce obsazené kategorií dívek U12 se soutěže zúčastnilo 28 závodnic. Kromě zástupců českých oddílu se na startu objevili také soutěžící ze Slovenska. Všechny cesty dětem předlézali domácí lezci a lezkyně.

Nejmladší holky a kluci (kat. U10) lezli své kvalifikační cesty na kolmých profilech. První z nich byla lehčí a druhou zdolalo jen pár děti. Finálová cesta vedla v převislém profilu a dokonale rozřadila závodní pole. Na TOP dosáhl jen vítěz chlapecké kategorie.

U10 Chlapci:

1. Uherec Lukáš – HOVRCH Nové Město nad Metuji

2. Školář Dan – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

2. Paar Adam – HOVRCH Nové Město nad Metuji

Brno Rajče kluciU10

U10 Dívky:

1. Bodanská Adéla – Vertikon Zlin

2. Preislerová Klára – Green Trees Monkeys Praha

3. Brzobohatá Gabriela – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

Brno Rajče holkyU10

Kategorie U12 měla složitější úkol. Obě kvalifikační cesty vedly v převislém profilu a dětem daly pořádně zabrat – TOP byl dosažen jen výjimečně. Finále se pak konalo na jedné z kvalifikačních cest pro kategorie U14 a B dívek, vedoucí v převislém profilu, která důkladně prověřila jejich schopnosti. Na TOP nedosáhl žádný soutěžící.

U12 Chlapci:

1. Mokroluský Lukáš – Big Wall Praha

2. Šikula Jaroslav – ---

3. Štípek Jan – Rock Empire Stěna Ústi nad Labem

Brno Rajče kluciU12

U12 Dívky:

1. Slobodová Lea – Lezecká akadémia Bratislava (SK)

2. Paarová Natalie – HOVRCH Nové Město nad Metuji

3. Hollá Katarina – Lezecká akadémia Bratislava (SK)

Brno Rajče holkyU12

Kvalifikační cesty pro kategorie U14 a B byly zase o něco těžší. Jedna z nich byla společná pro všechny, druhá byla odlišná pro holky a pro kluky. Všechny vedly v převislém profilu a k TOP-u se propracovalo jen pár závodníků. Pro finále kluků byla nachystaná technicky a fyzicky náročná cesta, která vedla v převislém profilu a přecházela do stropu, kde byl její TOP. Finálová cesta holek začínala skokem a dále vedla v převislém profilu přes struktury do stropu a dále po něm až na TOP. Finálové cesty závodníky velmi pěkně rozřadily a TOP dosáhly jen dvě první závodnice kat. B.

U14 Chlapci:

1. Cibulka Šimon – SPL Pustiměř

2. Sýkora Tristan – Lezecká akadémia Bratislava (SK)

3. Vávra Zbyněk – Green Trees Monkeys Praha

Brno Rajče kluciU14

U14 Dívky:

1. Šikulová Hana – ---

2. Pařilová Valerie – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

3. Bernardová Barbora – HK Jihlava

Brno Rajče holkyU14

B Chlapci:

1. Jeliga Marek – Horoguru Praha

2. Slezák Ondřej – HK Rožnov pod Radhoštěm

3. Doleček Lukáš – HK Lanškroun

Brno Rajče kluciB

B Dívky:

1. Smetanová Michaela – HUDY Stěna Brno

2. Janošová Markéta – TJ Banik Karvina

3. Králiková Nikola – Vertikon Zlin

Brno Rajče holkyB

O hladký průběh obou závodů se staral tým dobrovolníků z pořádajícího oddílu HOM Rocky Monkeys, Sokol Brno I, kterým patří za odvedenou práci obrovské poděkování. Hlavním rozhodčím byl Jirka Čermák a delegátem ČHS Hana Kroupová. Všechny výsledky jsou k nalezení na webu ČHS. Poděkování patří i firmě Decathlon, která se postarala o ceny pro závodníky.

za pořadatele Andrzej Kurowski