MARKÉTA JANOŠOVÁ A ARINA JURČENKO SE PŘEDVEDLY NA EP V KLAGENFURTU

25. 05. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu 20. května nás na Evropském poháru v boulderu v rakouském Klagenfurtu reprezentovalo dámské duo Markéta Janošová a Arina Jurčenko.

Maki Janošová

Maki Janošová předvedla v kvalifikaci Evropského poháru naprosto parádní výkon a na flash poslala tři ze čtyř boulderů. Zajistila si tak suverénní postup do semifinále z báječného 10. místa! Skvěle si vedla také naše druhá reprezentantka Arinka Jurčenko, která topovala stejné tři bouldery jako Maki. Bohužel, vzhledem k tomu že kvalifikace byla ve znamení lehčích boulderů a mnoha topů, hrálo klíčovou roli jejich rychlé přečtení a přelezení na co nejnižší počet pokusů. Ari však více váhala a postup jí o malý kousek unikl. Z Rakouska si odvezla 23. místo.

"Lezlo se mi dobře, jen jsem udělala hodně chyb a dost
plýtvala pokusy. Bouldery mi moc nesedly, protože ikdyž byly lehčí, byly všechny spíše technické a já mám radši, když je tam i něco silovějšího. Poslední boulder mě mrzel nejvíce, protože jsem ho včas nerozklíčovala a ztrácela čas zkoušením nesprávných metod. Byla jsem zklamaná, že jsem se nedostala do semifinále kvůli pokusům, ale snad se mi povede
zalézt lépe příště."

Arina Jurčenko

V semifinále se Maki podařilo získat jeden top a dvě zóny, Finále jí uniklo jen o kousíček, když na prvním boulderu spadla z přidání druhé ruky do Topu. Dosažení tohoto topu by ji vyneslo postupovou pátou příčku. Přesto si z Klagenfurtu odvezla skvělé 14. místo!

"V kvalifikaci se mi povedly 3 bouldery na flash, za což jsem ráda. A ačkoliv jsem bouldery čekala o hodně těžší, tak byly alespoň nápadité. V semifinále mi utekl první boulder o kousíček. Druhý boulder s náběhem a jsem dala a na třetí a čtvrtý boulder bych musela ještě trochu potrénovat. Samozřejmě jsem si chtěla zalézt ve finále, ale je to zatím můj nejlepší výsledek, takže bych mohla být spokojená. :)"
Markéta Janošová

Arina Jurčenko

M. Košatková