Libor Hroza ml. získal stříbro na SP v Číně

02. 05. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O uplynulém víkendu 30. dubna a 1. května čínské město Chongqing hostil v pořadí třetí závod světového poháru v boulderingu a zároveň se zde konal první závod světového poháru v lezení na rychlost. Libor Hroza ml. předvedl vynikající formu. Ve čtvrtfinále i semifinále dal shodně nejlepší čas celé soutěže 5.83 s, ke kterému se dokázal přiblížit pouze držitel světového rekordu Danyl Boldyrev (v boji o 3. místo dosáhl času 5.87 s).

Ve finále se Libor Hroza utkal s Dmitrijem Timofeevem, ale protože dvakrát po sobě chybně odstartoval, získal nakonec celkové stříbro. Při svém prvním startu mezi muži se neztratil ani Honza Kříž, který skončil na 18. místě ze 35. soutěžících - jen dvě příčky od postupu do osmifinále. Mezi ženami zvítězila současná držitelka světového rekordu Iuliia Kaplina.

Už tento víkend 7. - 8. května nás čeká další závod světového poháru v Číně, který se přesune do Nanjingu. Závodu se zúčastní Libor Hroza ml.

VÝSLEDKY:

MUŽI rychlost, kompletní výsledky
1. TIMOFEEV Dmitrii RUS
2. HROZA Libor  CZE
3. BOLDYREV Danyil UKR

18. KRIZ Jan CZE

ŽENY rychlost, kompletní výsledky
1. KAPLINA Iuliia RUS
2. BUCZEK Klaudia POL
3. RUDZINSKA Aleksandra POL

MUŽI bouldering, kompletní výsledky
1. NARASAKI Tomoa JPN
2. HOJER Jan   GER
3. CHON Jongwon   KOR

ŽENY bouldering, kompletní výsledky
1. COXSEY Shauna  GBR
2. NOGUCHI Akiyo  JPN
3. NONAKA Miho   JPN

Záznamy ze závodů můžete shlédnout na IFSC Youtube kanálu.

Libor Hroza

Foto: archiv ČHS