Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Libor Hroza ml. vítězem závodu SP v Arcu

Libor Hroza ml. vítězem závodu SP v Arcu
01. 09. 2014 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

Pátý letošní závod světového poháru v lezení na rychlost, který se konal o víkendu 30. - 31. 8. v italském Arcu, znamenal vynikající úspěch pro českého reprezentanta Libora Hrozu ml., který zde vybojoval první letošní vítězství na mezinárodní scéně a zároveň se hned dvakrát dostal časem pod hodnotu dosud platného světového rekordu.

 

Závod začal v sobotu kvalifikací, v níž byl nejrychlejší právě Libor Hroza, když jeho čas 5,76s byl o 12 setin vteřiny lepší, než dosavadní hodnota platného světového rekordu a zároveň znamenal 19 setin sekundy náskoku před druhým Číňanem Zhongem. Jenomže v letošní sezóně byl Libor Hroza už ve třech závodech vítězem kvalifikace a vyřazovací boje mu pak nevyšly podle představ, proto všichni očekávali, jak si povede v dalších kolech, které byly na programu v neděli.

K vyřazovacím bojům ovšem český reprezentant přistoupil zcela nekompromisně, ve čtvrtfinále dokonce ještě vylepšil svůj čas z kvalifikace, když dosáhl výkonu 5,73s - a bylo to potřeba, protože poražený v tomto kole, Ukrajinec Boldyrev, dosáhl času 5,75s. Ani v dalších kolech nenechal Libor Hroza nic náhodě a bez problémů prošel až do finále, kde porazil Francouze Mawema, vybojoval tak zlatou medaili a posunul se na průběžné 2. místo v pořadí SP. Poslední vítězství ve světovém poháru získal Libor Hroza před necelým rokem rovněž v italském Arcu.

 

Tento závod byl závěrečným mezinárodním měřením sil v této disciplíně před mistrovstvím světa na obtížnost a rychlost, které začíná 8. 9. ve španělském Gijónu.

 

Tomáš Binter

fotografie IFSC

další fotografie později zde: https://www.flickr.com/photos/123572206@N08/ 

výsledky a záznam z finále: http://www.ifsc-climbing.org/index.php/news/latest-news/item/519-results-of-the-ifsc-world-cup-arco-2014-speed