Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

La Sportiva Rock Award 2015 pro Adama Ondru

La Sportiva Rock Award 2015 pro Adama Ondru

Festival Arco Rock Master 2015 v italském Arcu vyvrcholil v pátek 4. září udělováním cen již desátého ročníku Arco Rock Legends.

 

IMG_72671-1024x768 

 

Ocenění La Sportiva Rock Award, určené nejlepšímu závodníkovi předchozí sezóny, získal Adam Ondra, který dokázal v roce 2014 vybojovat zlaté medaile na mistrovství světa v lezení na obtížnost i v boulderingu. Gratulujeme! Toto dvojité vítězství usnadnilo práci poroty, která rozhodovala mezi Adamem a dalšími dvěma nominovanými závodníky - Jacobem Schubertem (Rakousko) a Jain Kim (Korea).

Adam OndraAdam OndraAdam Ondra

 

Ocenění Salewa Rock Award, určené nejlepšímu sportovnímu lezci si v letošním roce odnesl Alexander Megos (Německo). Porota mu dala přednost před dalšími dvěma nominovanými špičkovými lezci - Angelou Eiter (Rakousko) a Ashimou Shiraishi (USA). Připomeňme, že opakovaným držitelem této ceny je Adam Ondra, který ji získal v letech 2008, 2010, 2011 a 2013.

A. Megos 

 

Třetí udělovanou cenu, Aquafil Award, převzal John Elison, zakladatel Climbers against Cancer. Výtěžek sbírky pomáhá nejen jemu, ale i dalším, kdo se potýkají s touto nemocí.

J. Elison

 

Další informace i fotografie naleznete na webu na webu festivalu Rock Master.

 

B. Valentová, sekretariát ČHS