L. Hroza druhý v konečném pořadí světového poháru

21. 10. 2013 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu 19. 10. se v čínském Wujiangu konal sedmý a tedy poslední závod Světového poháru v lezení na rychlost. Libor Hroza zde skončil sedmý, když z kvalifikace postoupil jako první ve vynikajícím čase 5,98 a ve vyřazovacích bojích pak ve čtvrtfinále podlehl Ukrajinci Gontarykovi.

Toto umístění zároveň znamená konečné výborné 2. místo českého reprezentanta v celkovém hodnocení světového poháru s odstupem 105 bodů za vítězným Stanislavem Kokorinem z Ruska a s náskokem 45 bodů na třetího Číňana Qixina Zhonga. Na děleném 55 místě skončil další český reprezentant Jan Kříž s 8 body za 23. místo na SP v Arcu, tento závodník věkem patří stále do mládežnické kategorie A.

Světový pohár v lezení na rychlost obsahoval letos 7 závodů (3 v Číně a po jednom  v Koreji, Rusku, Ázerbajdžánu a Itálii), z nichž se do celkového hodnocení započítávalo 6 nejlepších výsledků. Kompletní program SP absolvovalo 6 závodníků včetně našeho Libora Hrozy, celkově do bojů v SP zasáhlo 75 lezců včetně závodníků, bojujících o body do kombinace. Body do SP získává v každém závodě nejlepších 30 lezců, v letošní sezóně kromě 3 závodníků ze SP v Baku všichni startující bodovali. 45 účastníků letošního SP včetně našeho Jana Kříže absovovalo pouze jeden start.

Poslední disciplínou, v níž ještě není seriál SP uzavřen, je lezení na obtížnost, kde jsou na programu ještě dva závody - ve francouzské Valence a slovinském Kranji. K oběma je přihlášen kromě dalších českých reprezentantů i náš aktuálně nejlepší lezec Adam Ondra.

Tomáš Binter