Květnový trénink SpS v Brně

19. 05. 2023 | Rubrika: Sportovní lezení

Květnové soustředění SCM se konalo v neděli 7. 5. na brněnské Hudy stěně. Bylo zaměřeno na obtížnost a naše děti tak měly možnost otestovat si svou výkonnost těsně před blížícími se závody.

sps

Pro kategorii U14 nás čeká již tuto sobotu ČP ve Zlíně a hned týden nato proběhne MČR pro starší děti a dospělé, které bude v Brně. Proto je potřeba pořádný trénink.

Složení skupiny SCM bylo tentokrát chudší, někteří využili teplejší počasí pro skalní výjezd, jiní reprezentovali tento víkend na EP v bouldru v rakouském Grazu. Nevadí, i v menší sestavě jsme si soustředko užili a o hodnotné výkony nebyla nouze.

Na začátku jsme si chvíli zablbli při míčových hrách, které bychom vydrželi hrát asi až do oběda. Následovalo společné rozcvičení, rozlez na bouldrovce a výběr vhodných cest pro dopolední lezecký blok, ve kterém si děti chtěly odnést OS, FL či PP přelezy cest. Pro každou skupinu byly doporučeny 4 cesty a z nich si děti musely vybrat 3, které si následně v hlavě ve dvojicích nakrokovaly a posléze správnost svého programu prověřily reálným pokusem. Tentokrát to měly děti o to zajímavější, že neznaly obtížnost lezených cest (etiketu jsme přelepili páskou) a musely tak samy odhadnout, jak velké úsilí si cesta vyžádá. Zajímavé pak bylo srovnání obtížnosti, kterou by samy cestě daly. Rozdíly byly obrovské. Částečně to bylo způsobeno i tím, že prvním začínající to musel "odmakat" ve stylu OS a ten další už se "vezl" ve stylu FL.

Po obědě následoval fyzioblok s Nikosem, který byl zaměřen na mobilitu kyčlí, varianty koordinačních skoků se stabilizací a nechyběly hry, kterými se děti vždy nachvíli odreagovaly a mohly se pak lépe soustředit na další výklad. Příště už si určitě vezmeme dlouhé kalhoty, protože hrubý koberec nám postupně "sežral" ponožky i kůži na chodidlech i kolenou.

Na začátku odpolední fáze proběhlo krátké zhodnocení toho, co se dopoledne podařilo a na čem, je třeba ještě zapracovat. Dle doporučení trenérů jsme ještě přidali pár pěkných pokusů i v lehčích obtížnostech a na závěr udělali kratší protažení namožených svalů.

Příště se uvidíme 10. 6. v Praze na Jungli, týden před MČR U14 na obtížnost.

Tomáš Sycha, trenér SpS