Jesenický opičák odstartoval podzimní kolo PETZL 2. ligy!

15. 09. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení

V Jeseníku se roztočilo podzimní kolo závodů PETZL 2. ligy ve sportovním lezení! A ačkoliv počasí venkovnímu závodu příliš nepřálo, startovní listina praskala ve švech a všichni si závodní den užili na max!

Jesenický opičák

Kdo v neděli 11. září vystrčil nos z domu, musel ho mít ihned mokrý nebo ofouknutý. I přesto se ale do přívalů deště začali k boulderingové stěně na hřišti Gymnázia Jeseník sjíždět závodníci na závod PETZL 2. ligy v boulderingu. Přes nepřízeň počasí a uzávěrku jedné z příjezdových cest pro Kolštýnský okruh v Branné přijelo přesně 100 závodníků z celého Česka - od Ostravy přes Liberec, Tábor, Prahu až k Brnu.
Jesenický opičák

Parádní závodní bouldery od Anežky Radouchové a Jendy Šolce prověřily soutěžící po všech stránkách, nechyběly odtlaky, špičky i paty, dynamické skoky, nasednutí, vyvážení, hrubá síla, jemná práce s těžištěm... a vše, co si jen od kvalitně postaveného závodu přát.

Jesenický opičák - stavěči Jenda a Anežka

Lezci se v jednotlivých kategoriích U8 - U18 krásně rozřadili. S přibývajícím časem a množstvím postavených stanů jako ochrany před deštěm se zvyšovala i obtížnost boulderů. Nejlepších výsledků dosáhli a zlaté medaile si odvezli:

Antonie Žaludová, Damián Obr (U8)

Lucie Kubíková, Jakub Abrahám (U10)

Agnes Bednářová, Tomáš Abrahám (U12)

Mia Migalová, Stanislav Farda (U14)

Tereza Martincová, Matyáš Lienerth (U16)

Barbora Sedláková, Filip Hrubý (U18)

V perfektním časovém harmonogramu a se schopnými stavěči se podařilo závod dokončit ve stanovenou hodinu a závodníci se mohli rozjet do svých domovů.

PARTNER_2.liga_lišta

Kompletní výsledky naleznete zde: chlapci, dívky.

Fotografie ze závodu jsou dostupné zde.

Děkujeme partnerům závodu - značce PETZL a Virgin Grip, organizátoru 2. ligy, kterým je Český Horolezecký svaz a dále Olomouckému kraji, Městu Jeseník a Gymnáziu Jeseník za finanční a technickou podporu, a také všem pořadatelům, díky nimž se mohl závod uskutečnit.

D. Migal, HOROLEZCI Jeseník