ING MČR v lezení na obtížnost 2018 a AMČR 2018

v kategorii dospělých a mládeže J a A

Akademické Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2018

AKTUALIZACE 1. 11. 2018

Doplněné termíny vysílání pořadu z MČR v lezení na obtížnost:

Premiéra
sobota 3. 11. 13:45 PDC: 13:44
Opakování
pátek 9. 11. 16:35
pátek 9. 11. po půlnoci 04:00
pátek 16. 11. 19:35

AKTUALIZACE:

Sledujte v neděli od 9:30 live stream semifinále, které polezou souběžně muži i ženy. Následně od 15 a od 17 hodin finálová kola obou kategorií.

Od nedělního večera tu poběží finále MČR 2018 ze záznamu.

Zatím se podívejte na loňský záznam z MČR v lezení na obtížnost. Chcete-li vidět, jak loni ve finále lezl Adam Ondra, běžte na 43:50 minutu záznamu, těsně před ním lezl Kuba Konečný.

Mistrovství ČR bude opět natáčet i Česká televize, takže si pořad budete moci pustit na ČT sport, a to:

premiérově v sobotu 3. 11. ve 13:45 hodin,
dále pak v pátek 9. 11. v 16:35 hodin.

O dalších opakováních budeme informovat. Komentovaný záznam, 25 minut.

Záznam z loňského roku najdete v archivu ČT:

Zličín 2017

Poslední říjnová sobota 27. a neděle 28. se ponese v duchu skvělých sportovních výkonů. V Metropoli Zličín se opět uskuteční ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost dospělých i mládeže. Zároveň proběhne i Akademické mistrovství České republiky. Fanoušci lezení i široká veřejnost se může těšit na jedinečný zážitek a zároveň možnost na živo vidět i špičkové lezce naší země, kteří slaví úspěchy na světových kolbištích. Účast na Mistrovství potvrdily i lezecké hvězdy Adam Ondra a Jakub Konečný.

Zličín 2017

Metropole Zličín se od 25. – 31. října promění pomocí speciálně připravené umělé stěny na závodní místo pro sportovní lezce, kteří budou soutěžit a zároveň předvedou svoje zkušenosti a umění lezení na obtížnost. Stěna bude vysoká 13 metrů s převislostí 6 metrů. Součástí programu bude i lezecká stěna pro veřejnost s asistencí lezeckých instruktorů pro děti a možností testování novinek lezeckého vybavení RockPoint. Zájemci si budou moci prověřit své lezecké dovednosti od čtvrtka do středy.

Jako banka ING jsme se velmi rádi propojili s nejvýznamnější soutěží České republiky v tomto sportu. Fandíme českým horolezcům a těší nás, že stále více se jedná o sport, který motivuje k pohybu nejen jednotlivce, ale i celé rodiny,” říká Veronika Němcová, vedoucí komunikace v ING Bank.

Pro závodníky je důležitá sobota 27. října, kdy v dopoledních časech bude probíhat registrace a kvalifikace mužů a odpoledne stejný program čeká i ženy. Soutěžní trasy připraví zkušená dvojice stavěčů Martin Jech a Vilém Chejn na strukturách firmy AIX a chytech Cheeta a Flathold. Kvalifikační kolo bude probíhat na umělé stěně stylem flash. Soutěž bude probíhat v kategoriích muži, ženy, junioři, juniorky, mládež A chlapci (16-17 let) a mládež A dívky (16-17 let). Své mistrovství si užijí i nejlepší akademici.

V neděli 28. října se diváci mohou těšit na semifinále mužů a žen, které proběhne dopoledne mezi 9.30 – 12.30. Toto semifinále dospělých bude kolem finálovým v mládežnických kategoriích a zároveň finálem Akademického MČR. Ihned po ukončení budou vyhlášeny výsledky. Během nedělního programu představí stejně jako lezci umění ve výškách skupina Arte Levite, tentokrát formou vzdušné akrobacie na šálách.

Od 15.00 do 16.00 bude probíhat finále žen, na které naváže od 17.00 do 18.00 finále mužů. Výsledky nejlepších lezců spolu s celkovými výsledky letošního Českého poháru v lezení na obtížnost budou vyhlášeny v 18:15.

Kdo se nemůže zúčastnit programu přímo na místě, bude si moci užívat přímý přenos z nedělního klání na streamu, záznam pořídí Česká televize.

Závod by nemohl proběhnout bez laskavé podpory našich partnerů: ING Bank, Metropole Zličín, ČHS, Rock Point, Město Praha, Ocún, AIX a řadě dalších.

Petr Resch

foto pořadatel MČR v lezení na obtížnost 2017