IFSC zveřejnilo kalendář závodů na sezónu 2021

03. 09. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Tak konečně! Už se můžeme těšit na další, tolik očekávanou sezonu.

Po letošní "covidové" sezoně, zůstávají všichni soutěžní lezci i fanoušci hladoví. A hlavně, všichni se těšíme na Olympijské hry, jejichž součástí bude poprvé v historii i soutěžní lezení.

IFSC dnes zveřejnila první návrh kalendáře Světového poháru na sezonu 2021. Plán SP zahrnuje 18 závodů ve 12 destinacích v 9 různých zemí v Evropě, Asii a Severní Americe. Pro každou disciplínu je počítáno se 6 závody.:

2021 IFSC WORLD CUP SERIES

Jakarta (INA)

Speed

October 23 to 24

Světový pohár v příštím roce bude zahájen boulderingem ve švýcarském Meiringenu 16.-17.4. a uzavře ho závod v Jakartě v Indonésii, která se poprvé připojí mezi pořadatele seriálu Světových pohárů.

Téměř uprostřed seriálu SP se všichni budou soustředit na Olympijské hry Tokyo 2020 v Japonsku, pro které je vyhrazen termín od 23.7  do 8.8. 2021. Soutěžní lezení zde bude probíhat ve čtyřech dnech od 3.-6.8. 2021.

Po OH se špičkoví lezci celého světa opět sejdou na dalších významných událostech. Rusko bude v sezoně 2021 hostit obě Mistrovství světa:

- plánovaný termín pro MS v Moskvě je 15.-22.9. 2021 (v pořadí 18. MS)

- plánovaný termín pro MSM ve Voroněži je 21.-31.8. 2021

Máme se na co těšit!

Prezident IFSC Marco Scolaris zveřejnění kalendáře doprovodil slovy:

"Tento kalendář nám dává obrovskou inspiraci, a to i přes neobvyklé podmínky, se kterými se nyní každý den setkáváme. Na konci tunelu už vidíme světlo a musíme se na něj soustředit. V našem světě stále vládne nejistota, ale už se můžeme těšit na příští sezónu, stejně jako naši organizátoři akcí. Ještě zbývá osm měsíců a my všichni se budeme podílet svou částí na tom, abychom pandemii překonali. Zůstaňte v bezpečí a chraňte ostatní."

Zprávu si můžete přečíst na webu IFSC.

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová