Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Hroza na Světových hrách pátý

Hroza na Světových hrách pátý
05. 08. 2013 | Rubrika: Soutěžní lezení

V sobotu 3. 8. se na Světových hrách v kolumbijském Cali konaly soutěže v lezení na rychlost, jichž se v kategorii mužů zúčastnil i český reprezentant Libor Hroza ml.

 

K závodu mužů nastoupilo 18 lezců, ovšem v důsledku poměrně zvláštního nominačního klíče pro Světové hry pouze 8 z nich patřilo do první šestnáctky celkového hodnocení loňského nebo průběžného hodnocení letošního Světového poháru, naopak 5 z nich se řadilo věkem ještě do mládežnických kategorií.

 

Libor Hroza v kvalifikaci dosáhl výkonem 6,29s třetího času, nejrychlejší v kvalifikaci byl za 6,17s Ukrajinec Boldyrev. Vyřazovací boje pak začínaly rovnou čtvrtfinálovým kolem, kde Hroza po chybě v závěru prohrál s Dimitrijem Timofeevem z Ruska a protože byl v tomto kole nejrychlejším vyřazeným lezcem, obsadil celkové 5. místo. Timofeev se pak stal celkovým vítězem závodu před dalším Rusem Kokorinem a Číňanem Zhongem. Nejrychlejším kolem závodu bylo semifinále, v němž výkonem 5,95s Stanislav Kokorin vyřadil Danylo Boldyreva s časem 5,98s.
 
Tomáš Binter, předseda komise soutěžního lezení dospělých