Facebook

Český horolezecký svaz

Honza Kříž je juniorským mistrem světa v lezení na rychlost 2014

Honza Kříž je juniorským mistrem světa v lezení na rychlost 2014
24. 09. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

AKTUALIZACE - přidány fotografie!!

 

V. Vlk, T. Svobodová a J. Kříž v závodních cestách, J. Kříž na stupni vítězů

(fotografie J. Kříž a T. Svobodová)


Na probíhajícím Mistrovství světa mládeže v lezení na obtížnost a na rychlost 2014 v Nové Kaledonii vybojoval náš juniorský reprezentant Jan Kříž zlatou medaili v lezení na rychlost. Stal se tak Mistrem světa v lezení na rychlost 2014 v kategorii juniorů a pro Českou republiku to znamená v krátké době třetí mistrovský titul ze světových mistrovských závodů v lezení.

 

Do Nové Kaledonie odjela malá reprezentační skupina, kde byl Honza Kříž největším favoritem. Vzhledem ke svému věku už startuje i na závodech světového poháru, v letošní sezoně však kvůli zranění musel většinu závodů SP vypustit a zaměřil se na toto mistrovství. Po zahojení se věnoval tvrdému tréninku, který byl tedy dnes korunován úspěchem a Honzovi se podařilo nejen vyhrát zlatou medaili v konkurenci 18 závodníků z celého světa, kteří v juniorské kategorii startovali, ale zalezl i nejlepší čas, a to 6,5 s.

 

V lezení na obtížnost nás reprezentovali Vojtěch Vlk a Tereza Svobodová. Po semifinálovém kole se Vojta umístil na 19. místě, a tedy stejně jako loni. V jeho nejmladší chlapecké kategorii B startovalo celkem 39 závodníků. Tereza obsadila 23. příčku.

 

Video ze závodů najdete na této adrese: http://www.youtube.com/watch?v=QR1yE4KmHAg#t=15

 

Fotografie přidáme později.

 

Kompletní výsledky najdete na webu IFSC: http://www.ifsc-climbing.org/index.php/world-competition#!comp=1498&cat=58

 

Radana Plevková, sekretariát

Instagram

Instagram Horosvaz