Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Finále Tendon Českého poháru mládeže na Cibulce

Finále Tendon Českého poháru mládeže na Cibulce
14. 12. 2012 | Rubrika: Soutěžní lezení

Druhou adventní neděli 9.12. 2012 se na lezecké stěně ve Squashparku Cibulka v Praze sešlo 95 závodníků ve věku od šesti do devatenácti let, aby poměřili své síly ve finálovém závodu Tendon Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost.

 

V pěti věkových kategoriích bojovali celkem na osmi cestách obtížnosti od 6 do 10-, které stavěli Vítek Lachman, Juráš Šefl a Honza Jeliga. V kvalifikaci si každý závodník mohl zkusit dvě cesty a při postupu do finále se pak lezla jedna cesta stylem on-sight.

 

Zatímco venku padala sněhová nadílka, padali nám závodníci z různých chytů a rozřazovali se tak do celkového pořadí. Mnohdy byl boj velmi vyrovnaný a o pořadí rozhodovaly opravdu drobné rozdíly ve výkonu. V kategorii dívek juniorek čítající dvě závodnice byl souboj dokonce tak vyrovnaný, že došlo na superfinále, kde už se naštěstí děvčata rozřadila.

 

Ačkoliv se závodit začalo „až“ v jedenáct hodin, skončil závod relativně včas a kolem půl páté už začínalo dlouhé vyhlášení, kde byli oceněni nejen nejlepší závodníci daného závodu, ale také vítězové celoročního rankingu Tendon českého poháru mládeže v lezení na obtížnost.

 

 Autorem fotografií je J. Strnad. Další fotografie naleznete zde.

Celkoví vítězové letošního Tendon Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost

Věkové kategorie

Chlapci

Dívky

D (nar. 2001 a mladší)

Lukáš Doleček

Hana Křížová

C (nar. 2000 - 1999)

Vojtěch Vlk

Veronika Peltrámová

B (nar. 1998 – 1997)

Vojtěch Sedláček

Jana Vincourová

A (nar. 1996 – 1995)

Petr Čermák

Tereza Svobodová

J (nar. 1994 – 1993)

Roman Kučera

Eva Křížová

Nakonec bychom chtěli touto cestou poděkovat všem, kdo s organizací závodu pomáhali, ať už to byli spoluorganizátoři, trenéři nebo rodiče závodníků. Děkujeme také sponzorům Tendon a Vaude, za krásné ceny, které na závod dodali, ČHS, Horoguru.cz a Squashparku Cibulka.
Doufáme, že závod se účastníkům líbil, a třeba se příští rok opět v Praze na Cibulce sejdeme v hojném počtu.

 

Marta Mikanová, Horoguru.cz