Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

EYS Kranj a vyhodnocení EYS 2010

31. 12. 2010 | Rubrika: Soutěžní lezení | Komentáře (0)

Po drobných organizačních zmatcích jsem si připomněla, že do nového roku se má jít bez dluhů a tak aspoň poslední den roku musím napsat nejen o posledním letošním závodu Evropského poháru mládeže, který se uskutečnil ve Slovinsku v Kranji ve dnech 19.-21.11.2010, ale nějak i shrnout celý letošní ročník. Tak se pokusím i o nějaký silvestrovsky uvolněnější formát :-).

Kranj pořádá poslední závod sezóny už snad 10. rok, loni se nám v Kranji moc nelíbilo (poškodili nám tam ve výsledcích závodnici), tak jsme doufali, že to letos bude lepší. A bylo ;-). Celkem se závodu zúčastnilo 205 závodníků, od nás na poslední závod vyrazilo 14 reprezentantů.

V naší už standardně nejsilnější letošní kategorii - dívky B - bohužel Iva Vejmolová ještě bojovala se zraněním, přesto však dokázala zabojovat a získat 13. místo. Andrea Pavlincová se asi pro letošek rozhodla, že svému okolí potrápí nervy kvalifikacemi - po první kvalifikaci to vypadalo velmi špatně, naštěstí TOP v druhé ji umožnil postup do finále byť z posledního místa. Tam ale zaválela a bylo z toho 4. místo! Naopak Tereza Svobodová - taky už snad letos ze zvyku - do finále postoupila "na pohodu" z děleného 4. místa, ovšem ve finále - taky asi ještě ze zvyku ;-) - zapomněla, že skoky už má přece natrénované a skončila "až" 9. Karolín(k)a Nevělíková lezla tradičně dobře, škoda že trochu spěchala v druhé kvalifikaci a bylo z toho nakonec 26. místo.

Celkově ale kategorie dívky B dopadla výborně - Anďa je v celkovém umístění za rok 2010 5.!, Tereza 9. a Ivka 10. Všechny si tak zaslouží veliké blahopřání.

V chlapcích B "konečně zase" zabojoval Zdeněk Ustohal a podařilo se mu letos již podruhé postoupit do finále. 10. místo ve velké konkurenci v jeho kategorii je úspěchem a doufejme, že příslibem do budoucna! Petr Čermák se úplně neporovnal s převisy a skončil "až" 22., což ho po letošní celkově dobré sezoně sice mrzelo, ale celkově skončil v poháru 19., což je nesporně obrovské zlepšení a obrovská motivace do příštího roku. Zdenda ve své první sezóně v EYS skončil celkově 15.!

Z ostatních kategorií je potřeba pochválit juniory, Tomáš Binter obsadil 20. a Standa Pekárek 22. místo, což je v konkurenci lezců, kteří se pravidelně účastní i závodů Světového poháru dobrý výsledek. Celkově v poháru skončil Tomáš také na 20. místě, Standa pak 24.

V ostatních kategoriích se nám v Kranji tolik nedařilo, ale všichni závodníci aspoň dělali čest naší pověsti výtečně si fandícího týmu. Doufám ale, že příští rok budou stejně úspěšní ve fandění a úspěšnější ve výsledcích.

Celkově byla sezona dobrá, výsledky v některých kategoriích byly výborné, povedlo se nám objet všechny závody a neztratit se mezi závodníky, (povedlo se nám i neztratit se a dojet na MSJ, i když to chvíli už tak nevypadalo:-) ) a bylo vidět u většiny reprezentantů nejen zlepšení, ale i zájem a snaha o něj, což se v jejich věku cení mnohem více než výsledek (i když se to často před okolím špatně obhajuje a vysvětluje).

Chtěla bych poděkovat závodníkům za reprezentaci a zejména jejich rodičům za podporu závodního snažení svých dětí, protože i přes příspěvky ČHS je podpora závodníků na nich.

Sezóna ale byla super v tom, jak jsme se - alespoň podle mého názoru - dokázali sehrát jako kolektiv. "Repre" spolu fungovala nejen na závodech, ale snažili jsme se jezdit společně i na skály, většina se účastnila i soustředění, která jsme pořádali. A velká část účastnících se rodičů skvěle fungovala na závodech i mimo ně jako tým zajišťující dětem veškerý servis okolo. Myslím, že jsme si letošní rok celkem užili a už se těším na setkání a "spolupráci" v roce 2011.

Tak Vám všem do roku 2011 přeju hodně sil, hodně zdraví, hodně radosti a hodně úspěchů a ... bylo mi ctí s vámi sloužit ;-)

Marie Dichtlová

| Komentáře(0)