EYC 2011 zahájen v polském Tarnowě

22. 05. 2011 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

V sobotu 14.5.2011 se uskutečnil letošní první závod Evropského poháru mládeže v rychlosti v polském Tarnowě.

Zúčastnila se ho prakticky většina naší mládežnické reprezentace v rychlosti - celkem 8 závodníků, bohužel i přes příslib účasti mnohých federací se závodu nakonec zúčastnilo pouze 38 závodníků z celkem šesti zemí. Je to škoda, protože pořadatelé opravdu zabodovali a závod měl atmosféru velkého závodu ale i velkého show.

Obzvlášť nejmladší naši závodníci, kteří se poprvé zúčastnili závodu EYC, byli překvapeni, jak také závod může vypadat a jak si pořadatelé považovali (byť malého počtu) evropských reprezentantů. Ale nenechali se zaskočit a v nejmladší kategorii - dívky B (14-15 let) vybojovala Petra Vojířová první místo s časem, který jí mohla závidět většina závodnic i ze starších kategorií. Ve finále se utkala o první místo s o rok starší Rakušankou Alexandrou Elmer - loňskou vicemistryní světa!

Další naše závodnice v této kategorii Veronika Scheuerová a o kategorii starší Eva Křížová bohužel skončily po kvalifikaci na nepostupovém pátém místě.

Nejobsazenější kategorií - jak celkovým počtem tak i naší reprezentací - byli chlapci B, kde se ve finále potkali naši Radovan Šifra a Jan Kříž. Radovan vyhrál s jedním z nejlepších časů celého závodu, na Honzu "zbyla jen" stříbrná medaile. Dalšími našimi závodníky v této kategorii byli bratři Dosedělovi - Míra skončil po čtvtfinále na sedmém místě, Honza po chybě v kvalifikaci jedenáctý.

Jediným zástupcem v kategorii A mimo polské závodníky byl Tomáš Žák, polský tým ho ale na lepší než sedmé místo nepustil.

Česká repre

Závod se celkově povedl, naši si vyzkoušeli mezinárodní závod a dobře zahájili letošní sezónu. Držme jim palce, ať jim forma vydrží na celou letošní sérii EYS.

Marie Dichtlová

| Komentáře(0)