Evropský pohár mládeže v lezení na rychlost v Imstu 2015

24. 08. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 22. 8. se v rakouském Imstu konal další závod Evropského poháru mládeže v lezení na rychlost. Zúčastnilo se ho i 5 českých reprezentantů, kterým se tentokrát příliš nedařilo. Do vyřazovacích bojů postoupil pouze Matěj Burian v kategorii B (14 - 15 let), který však ve čtvrtfinále spadl a patří mu tak konečná 8. pozice. Mezi dívkami kategorie B obsadila Hanka Křížová 11. místo, stejně jako její bratr Jan Kříž mezi juniory (18 - 19 let). Dva zástupce jsme měli mezi chlapci v kategorii A (16 - 17 let) - Pavel Krůtil skončil na 12. a Adam Smiga na 13. pozici.

Příštím závodem, kde se představí česká mládežnická reprezentace ve všech kategoriích a disciplínách, je Mistrovství světa mládeže, které začíná už v pátek 28. 8. v italském Arcu.

Tomáš Binter, předseda  komise soutěžního lezení