Evropský pohár mládeže v lezení na rychlost - Tarnow 2016

18. 04. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 16. dubna začala prvním závodem v polském Tarnowě série závodů Evropského poháru mládeže v lezení na rychlost. Česká republika zde měla pět zástupců ve čtyřech ze šesti kategorií.

Nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii A (16 - 17 let) Matěj Burian, když mezi 8 startujícími obsadil 4.pozici. Matěj postupoval z kvalifikace s celkově druhým časem 7,64 s, bez problémů přešel přes čtvrtfinále, ale v semifinále byl vyřazen. V malém finále pak podlehl Italovi Dorigattimu.

Mezi 10 dívkami v kategorii B (14 - 15) let skončila na 9. místě Hanka Křížová, když s časem 14,85 s nepostoupila do vyřazovacích bojů.

V kvalifikaci vypadli i oba junioři (18 - 19 let). Mezi 11 startujícími obsadil Adam Smiga s časem 9,68 s desátou pozici, když od postupu ho dělilo 66 setin sekundy, Pavel Krůtil skončil s časem 12,60 s na 11. místě.

V dívčí kategorii A obsadila mezi 8 závodnicemi na vlastní náklady startující Sára Urbanová 8. příčku, když z kvalifikace, kde Sára dosáhla času 14,48 s, do vyřazovacích bojů vzhledem k počtu startujících postupovaly všechny dívky, ve čtvrtfinále pak Sára spadla.

Tomáš Binter

Kompletní výsledky všech kategorií najdete na webu IFSC zde.

...

Foto: Roman Smiga