Evropský pohár mládeže v lezení na rychlost Mezzolombardo 2018 – semifinále pro Terezu Cibulkovou

25. 06. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Závod Evropského poháru mládeže v lezení na rychlost, který se konal 23. 6. v italském Mezzolombardu, přinesl nejlepší životní výsledek Tereze Cibulkové a zlepšení osobních rekordů dalších mládežnických reprezentantů.

Mezzolombardo

Tereza Cibulková, startující v kategorii B (14 – 15 let), postoupila z kvalifikace ze 7. místa, když zde dosáhla času 10,85 s, což pro ni znamenalo osobní rekord v rámci mezinárodních závodů. Tereza zvládla čtvrtfinále a postoupila do semifinále, kde sice prohrála s Francouzkou Iltis, ale posunula svůj výkon na 10,82 s. V boji o bronz nakonec Tereza podlehla Italce Colli, ovšem svůj čas dokázala ještě zlepšit na 10,79 s, což je výkon, který jí dává velké šance i na blížícím se mládežnickém mistrovství světa v Moskvě. Konečné 4. místo je vynikajícím úspěchem a zároveň i nejlepším umístěním této sympatické lezkyně v mezinárodních závodech IFSC.

Mezi 11 dívkami kategorii B nás reprezentovaly další dvě závodnice – Eliška Hobzová skončila na 10. místě a časem 12,43 s rovněž zlepšila svůj nejlepší výkon z mezinárodních závodů. Naopak 11. Lence Toužínové závod nevyšel a časem 14,02 s zaostala za svým výkonem z MEJ v Imstu.

Nejobsazenější kategorií byly se 17 závodnicemi dívky A (16 – 17 let), kde se velmi dobře prezentovala Hana Křížová na 12. pozici. Ta si časem 11,05 o 12 setin sekundy zlepšila svůj nejlepší výkon v mezinárodních závodech, jehož dosáhla před necelým měsícem v Imstu. Tento čas je z hlediska šancí na postup do vyřazovacích bojů na mládežnickém MS v Moskvě velmi nadějný.

V kategorii A startovala rovněž Simona Prokešová, která obsadila 15. příčku s časem 13,89 s.

Mezi 12 chlapci v kategorii B skončil Čeněk Babača na 11. místě, přičemž jeho čas 10,59 s znamená zlepšení jeho osobního rekordu v mezinárodních závodech o 8 setin sekundy.

Dvě zástupkyně jsme měli i mezi 10 juniorkami (18 – 19 let). Sára Urbanová na 9. a Denisa Mercová na 10. pozici se svými časy 13,70 s resp. 15,66 s zůstaly poměrně daleko za svými nejlepšími výkony.

Oficiálním koučem byla Eva Křížová, které tímto děkujeme, poděkování patří i všem rodičům a dobrovolníkům, kteří pomohli s péčí o závodníky. Speciální poděkování pak patří partnerovi mládežnické reprezentace společnosti Rock Point za podporu.

Tomáš Binter