Evropský pohár mládeže  v lezení na obtížnost - Imst 2014

Evropský pohár mládeže  v lezení na obtížnost - Imst 2014
03. 06. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Na přelomu května a června se v rakouském Imstu konal první letošní závod Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost (European Youth Cup 2014). Startovaly zde také české reprezentační týmy mládežnických kategorií B, A a juniorů (celkem 22 závodníků), kteří v celoevropské konkurenci 254 závodníků z 22 zemí získali jedno finálové umístění, sedm bodovaných pozic, a navíc se Česká republika dostala na 10. místo v pořadí národů, a to po boku lezecké velmoci Španělska. Toto umístění se vypočítává jako součet bodů nejlepších lezců jednotlivých zemí v každé kategorii, tedy v našem případě se počítal Vlk, Vlčková, Svobodová, Peltrámová, Jech a Kliger, který ale nebodoval.

Tento seriál závodů mládeže organizuje IFSC (International Federation of Sport Climbing), její Evropská rada, a pořádání jednotlivých závodů svěřuje osvědčeným organizátorům z celé Evropy. Závodů se účastní reprezentační týmy mládeže z evropských zemí (do maxima daného kvótou), start mimoevropských závodníků je většinou více omezen či zcela zakázán. Leze se podle pravidel IFSC.

Víkendový závod v termínu 31.5. - 1.6.2014 pořádal Oesterreichischer Alpenverein Imst, tradiční organizátor, na venkovní stěně tamní lezecké haly. Všichni závodníci, rozdělení standardně v rámci svých věkových kategorií ještě na muže a ženy, lezli dvě kvalifikační cesty stylem flash, 10 nejlepších v každé kategorii pak postupovalo do finále. Hlavním stavěčem závodu byl Honza Zbranek, jediný český držitel mezinárodní stavěčské licence (International Chief Route Setter IFSC), který je také hlavním školitelem stavěčů na národní úrovni.

Podrobný čtivý popis průběhu závodů si přečtěte ve článku Tomáše Bintera, kouče mládežnické reprezentace.

Českou republiku reprezentovali:

v kategorii B (14 - 15 let)

- Veronika Peltrámová (23.)

- Lenka Slezáková (33.)

- Sabina Večeřová (37.)

- Adéla Moravcová (45.)

- Vojtěch Vlk (5.)

- Jakub Konečný (11.)

- Vojtěch Trojan (17.)

- Jan Kendík (39.)

v kategorii A (16 - 17 let)

- Eliška Vlčková (18.)

- Jana Vincourková (31.)

- Veronika Scheuerová (33.)

- Veronika Šimková (35.)

- Petr Kliger (44.)

- Vojtěch Sedláček (45.)

- Jakub Dvouletý (46.)

- Zbyšek Černohous (52.)

v kategorii J (18 - 19 let)

- Tereza Svobodová (19.)

- Zuzana Pfeiferová (22.)

- Martin Jech (28.)

- Štěpán Volf (33.)

- Petr Čermák (34.)

- Denis Pail (39.)

Podrobné výsledky najdete na stránkách IFSC.

Radana Plevková, sekretariát