Evropský pohár mládeže v Imstu 2015

02. 06. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V rakouském Imstu se o víkendu 30. – 31. 5. konal druhý letošní závod Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost. Závod byl pro českou patnáctičlennou výpravu úspěšný. Největší úspěch českým barvám zajistil Kuba Konečný ve výkonnostně nabité kategorii A (16 – 17 let). Vybojoval vynikající 4. místo.

Kuba Konečný ve finálovceDenis PailKuba Konečný na pódiu - 4. místo

fotografie Petra Adamovská

Další finálovou účast vybojovala pro českou výpravu Eliška Adamovská v kategorii B. Eliška si s finálovou cestou poradila velmi dobře, její výkon znamenal skvělé 6. místo. Kategorie B byla letos v Imstu mezi dívkami absolutně nejsilnější jak početně (celkm 49 startujících), tak výkonnostně.

EliškaEliškaLenkaTerka Kubátová

fotografie Petra Adamovská

Celková úroveň českých lezců na mezinárodní scéně se stále zlepšuje, výsledkem je i vynikající 7. místo v pořadí národů mezi 22 zúčastněnými zeměmi.

Podrobnější informace o závodě se dočtete v článku Tomáše Bintera, který závodníky doprovázel společně s Petrou Adamovskou a Jirkou Slezákem.

Za podporu děkujeme partnerovi české mládežnické reprezentace, firmě Rock Point

Vítezové v jednotlivých kategoriích:

Dívky B:  1. HAMMELMÜLLER Eva Maria (AUT)

Dívky A:  1. GARNBRET Janja (SLO)
Juniorky: 1. FISER Julia (AUT)

Chlapci B: 1. LINACISORO MOLINA Mikel Asier (ESP)

Chlapci A: 1. LEHMANN Sascha (SUI)
Junioři:     1. PARMA Georg (AUT)

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na webu IFSC zde

Dalším mezinárodním závodem v lezení na obtížnost je 12. – 14. června mládežnické Mistrovství Evropy, které se uskuteční ve skotském Edinburghu. Kromě lezení na obtížnost se bude závodit i v rychlosti.

Kateřina Zelenková, sekretariát