Evropský pohár mládeže v boulderingu - Graz 2016

20. 06. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V rakouském Grazu se 18. - 19. 6. konal druhý letošní závod Evropského poháru mládeže v boulderingu. Dvanáctičlenná česká výprava zde startovala bez několika závodníků, kteří v této disciplíně osvědčili vysokou výkonnost (závod vynechala Veronika Šimková, Eliška Adamovská léčí zraněné rameno, Lenka Slezáková a Jakub Konečný se rozhodli dát přednost lezení na obtížnost a v boulderingu vůbec nebudou reprezentovat atd.) a její ambice proto nebyly vysoké. Nejlepšími výsledky tak jsou 14. místo Elišky Vlčkové mezi dvaceti juniorkami a 25. místo Michala Běhounka mezi jednatřiceti juniory.

Poděkování patří Elišce Karešové, která jako oficiální kouč pečovala o všechny závodníky a všem, kteří se na přípravě a organizaci výjezdu podíleli.

Kompletní výsledky najdete na webu IFSC.

Tomáš Binter