Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Evropský pohár mládeže v boulderingu - Delft 2018

Evropský pohár mládeže v boulderingu - Delft 2018
04. 06. 2018 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

Závod Evropského poháru mládeže v boulderingu, který se konal 2. - 3. 6. v nizozemském Delftu, skončil opět úspěchem české reprezentace. Druhý letošní závod EYC v boulderingu, jehož se český národní tým zúčastnil, totiž znamenal i historicky druhý závod s naší finálovou účastí. Zatímco v Grazu to bylo finále v dívčí kategorii, v Delftu zajistil českým barvám finálový výsledek mezi chlapci Jáchym Cink. Kvalitní výkony podali i další čeští reprezentanti.

Delft Delft Delft Delft Delft

Jáchym Cink, startující v kategorii B (14 - 15 let), podal v kvalifikaci vynikající výkon, když vylezl 5 boulderů na 9 pokusů a 7 zón na 10 pokusů, což znamenalo postup do desetičlenného finále ze skvělého 4. místa. V převážně technických problémech Jáchym dokonale využil svých dispozic a jen jediný pokus ho dělil od třetí příčky. Ve finále pak Jáchyma připravila nervozita o přelez prvního boulderu, když zde spadl těsně pod topem a jeho výsledek ještě ovlivnila sporně neuznaná zóna, takže nakonec obsadil 9. pozici ve stejném výkonu, jako 8. domácí lezec, kterého před Jáchyma posunulo lepší pořadí z kvalifikace. Jde i tak o špičkový výsledek, jenž je o to cennější, že Jáchym, který je v kategorii druhým rokem, byl v mezinárodním závodě v boulderingu zatím nejlépe 31. - a to ještě na domácím MEJ loni ve Slaném, na prvním letošním závodě v Grazu pak obsadil 34. místo.

 

Výborně se prezentovala i Eliška Adamovská v kategorii A (16 - 17 let), jež však svou 11. pozicí aspiruje na titul smolařky roku, protože už ve třech po sobě následujících závodech skončila jediné místo od postupu do finále. Tentokrát jí chyběly pouhé dva pokusy, přičemž v jednom z kvalifikačních boulderů Eliška spadla dvakrát z topu.  

 

Kvalitní jsou i výsledky dívek v kategorii B. v konkurenci 41 nejlepších evropských bouldristek vybojovala Eliška Bulenová 17., Markéta Janošová 20., Eliška Hobzová 21. a Tereza Širůčková 24. místo. Na body dosáhli a solidní úroveň tím potvrdili také další chlapci v kategorii B - 26. Lukáš Doleček a 27. Martin Mikulec.

 

Těžkou pozici měla v kategorii juniorek Jana Ondřejová, protože čím méně početné je juniorské startovní pole, tím jsou všechny závodnice silnější, Jana sice na 18. příčce uzavřela výsledkovou listinu, ale jen jeden pokus na top a jeden na zónu ji dělily od 16. francouzské závodnice Beerové, která v předchozím závodě EYC dokázala postoupit do finále.

Malou českou výpravu tentokrát tvořilo pouze 9 závodníků a dvě kategorie Češi vůbec neobsadili, přesto byla v silné evropské konkurenci opět úspěšná. Oficiálním koučem výpravy byla Saša Gendová, které tímto děkujeme, dík patří rovněž rodičům a dobrovolníkům, kteří jí na místě pomohli s péčí o závodníky.

 

Delft

 

Speciální poděkování za podporu pak patří partnerovi české mládežnické reprezentace společnosti Rock Point.

 

Tomáš Binter