Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Evropský pohár mládeže - Längenfeld 2015

Evropský pohár mládeže - Längenfeld 2015
07. 07. 2015 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

Rakouský Längenfeld hostil o víkendu 4.-5.7. první letošní mládežnický mezinárodní závod v boulderingu, jímž byl Evropský pohár mládeže (EYC). České reprezentaci se sice nepodařilo navázat na finálové úspěchy z předcházejících závodů v lezení na obtížnost a rychlost, přesto si naši bouldristé připsali několik cenných umístění.

 

Nejblíže postupu do osmičlenného finále byla v kategorii A (16 - 17 let) Kateřina Zachrdlová, která vybojovala vynikající 10. místo, když získala 5 topů na 9 pokusů a 6 zón na 7 pokusů, k postupu bylo potřeba o top více. V konkurenci závodnic, které už soutěží i mezi dospělými, jde o výrazný úspěch, který v této disciplíně od roku 2011, kdy se to ve stejné kategorii podařilo Karolíně Nevělíkové, žádný český mládežnický reprezentant nezaznamenal. Nutno dodat, že Karolína Nevělíková v sezóně 2011 dokázala také 2x postoupit do semifinále Světového poháru.

 

Solidně si vedl i Jakub Konečný, který mezi 42 chlapci kategorie A skončil na 17. místě. Neztratil se ani "Čechoameričan" Martin Kühnel, jenž žije v zámoří, ale při svém pobytu v České republice startuje v našich barvách jako náhradník na vlastní náklady, když v silné kategorii juniorů (18 - 19 let) obsadil slušné 19. místo.

 

Kompletní výsledky včetně dalších našich reprezentantů naleznete na webu IFSC.

 

Tomáš Binter, komise soutěžního lezení

 

 

...

....

 foto: Jiří Černohous, Zbyšek Černohous