EP mládeže v lezení na obtížnost - Imst 2016

30. 05. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

První letošní závod Evropského poháru mládeže, který se 28. – 29. května  konal v rakouském Imstu, byl pro českou výpravu velmi úspěšný. Tři naši reprezentanti postoupili do finále, v němž nakonec pro české barvy vybojoval Jakub Konečný stříbro a k další medaili chybělo jen málo.

Nejlépe se na závodě dařilo Jakubovi Konečnému v kategorii A (16 – 17 let), který úspěšně prošel kvalifikací a z 1. místa postoupil do finále. Finálová cesta kategorie A byla velmi technická, první část v kolmých a položených profilech po velkých strukturách a oblých chytech, ve stropě pak po oblinách. Vítězem se stal Ital Filip Schenk, Jakubovi Konečnému patří druhá pozice. Stříbrná medaile je i tak velkým úspěchem, Kuba tak vyrovnal svůj nejlepší výsledek z loňského ročníku Evropského poháru mládeže.

Do finále úspěšně postoupily Eliška Adamovská v kategorii B a Lenka Slezáková v kategorii A. Finálová cesta kategorie B byla spíše vytrvalostní a vedla kolmým a mírně převislým profilem do stropu, z něhož pak pokračovala silovým převisem až k topu. Eliška Adamovská se umístila na 4. příčce, což je její nejlepší životní výsledek v mezinárodních závodech IFSC. Jasně ukázala, že je tato svěřenkyně Saši Gendové výborně připravena a že na medaili určitě má. Finálová cesta pro dívčí kategorii A byla dle slov stavěčů nejtěžší z dívčích finálových cest. Přestože Lenka Slezáková ve finále měla určitě na víc, konečné 10. místo je výborný výsledek, jehož hodnotu zvyšuje to, že Lenka je v kategorii A prvním rokem.

Česká mládežnická reprezentace opět dosáhla výborného umístění v pořadí národů, když skončila na 8. místě z 19. zúčastněných států jen 4 body za Velkou Británií a s velkým náskokem na velmoci jako Španělsko či Německo. Vážíme si výkonů všech českých reprezentantů a zejména jejich přístupu, díky němuž závod proběhl bez jakýchkoli problémů v přátelské atmosféře vzájemné pomoci.
RP_partner_repre2015-02_bile

Za podporu děkujeme partnerovi mládežnické reprezentace České republiky v soutěžním lezení firmě Rock Point.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a organizaci výjezdu na závody podíleli. Další zajímavé informace o průběhu závodů se dočtete v této zprávě od Tomáše Bintera.

Vítezové v jednotlivých kategoriích:

kompletní výsledky:

junioři

juniorky

chlapci A

1. Schenk Filip ITA
2. Konecny Jakub CZE
3. Bendazzoli Giorgio ITA

dívky A

chlapci B

dívky B

Kuba Konečný ve fináleEliška Adamovská ve fináleLenka Slezáková ve finále

Eliška Adamovská při vyhlášeníKuba Konečný druhýEliška Adamovská - vyhlášení

Foto: Monika Brkalová

Další pěkné fotografie si můžete prohlédnout na našem Facebooku.

Tomáš Binter, K. Zelenková (sekretariát)