Facebook

Český horolezecký svaz

Eliška Adamovská si k narozeninám nadělila stříbro z Evropského poháru!

Eliška Adamovská si k narozeninám nadělila stříbro z Evropského poháru!
09. 05. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Po skvělém sportovním výkonu, který Eliška Adamovská předvedla minulý víkend před domácím publikem na Evropském poháru v boulderu v Praze, nyní všem vyrazila dech ještě lepším umístěním v italském Brixenu, kde obsadila stříbrnou příčku. Lepší dárek k 21. narozeninám si nemohla přát.

Zdroj: Newspower.it

Vzhledem k olympijské kombinaci dvou dispciplín obtížnosti a boulderu, se Eliška Adamovská začala v posledním roce soustředit právě na bouldering, který není její oblíbenou ani dominantní disciplínou. Tvrdou dřinou a pevnou vůlí dokázala udělat obrovský pokror, který demonstrovala již na prvním letošním závodě Evropského poháru, který se konal 1. května v Pražských Letňanech. Tam, v konkurenci 60 předních evropských lezkyň vybojovala neuvěřitelné 6. místo, kterému se žádná jiná česká závodnice ani nepřiblížila. "To, že jsem se dostala do finále naprosto předčilo mé očekávání a namotivovalo mě to k tomu se i v boulderingu dál snažit a těším se na další závody. Ihned jsem tak potvrdila účast do Brixenu, kde se koná Evropský pohár již příští týden." Eliščina namotivovanost a dobré naladění bylo patrné během celého závodu v Itálii, kdy se jednotlivými koly prošla s chladnou hlavou. Finálové bouldery lehce podcenily výkonnost nejlepších závodnic a hned pět z nich zvládlo všechny topovat. Rozhodovaly tedy počty pokusů na jejich přelezení a každá chyba mohla znamenat fatální propad v umístění. Eliška a tři další závodnice zvládly pokořit tři ze čtyř finálových boulderů na flash, tedy na první pokus, Jako nejnáročnější se ukázal boulder poslední, který rozhodoval o medailovém umístění. Elišce uniklo vítězství o pouhé dva pokusy oproti zlaté Rakušance Sandře Lettner. Eliška tak za sebou nechala například i vítězku EP v Praze Evu Marii Hammelmüller a v celkovém průběžném pořadí Evropského poháru v boulderu 2022 se posunula na 2. místo!

Vzhledem k tomu, že Eliška v sobotu 7. května oslavila 21. narozeniny, nadělila nejen sobě, ale i nám nádherný dárek. DĚKUJEME A GRATULUJEME!  M. Košatková, ČHS