Eliška Adamovská a Míša Smetanová na asijských SP v boulderu

02. 05. 2023 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Přední české lezkyně Eliška Adamovská a Míša Smetanová se vracejí ze závodů Světového poháru v boulderu v Japonsku a Koreji. Postup z kvalifikačních kol se holkám sice nepodařil, ale získaly další cenné zkušenosti.

Eliška Adamovská

Eliška s Míšou zahájily svou letošní mezinárodní sezónu závodem v japonském Hachioji, který se konal 21.-23. dubna. Po několikadenní aklimatizaci, která byla potřebná pro srovnání jet lagu a přivyknutí místním podmínkám, nastoupily holky do kvalifikačního kola, kde je čekalo 5 náročných boulder problémů.

Elišce se podařilo topovat jednou, a přestože dalším dvěma topům byla blízko, ani tento výkon by na postup zdaleka nestačil a musela se tak smířit s 56. místem.
Eliška se dle svých slov cítila dobře a v koordinačních a dynamických krocích, které jsou její největší slabinou, vnímala posun, ale jak sama řekla, "všude jí trochu chybělo.” Míša Smetanová měla ke svému výkonu měla také spoustu výhrad. V prvním a pátém boulderu, na které fyzicky měla, se jí nepodařilo přijít na správnou betu, naopak druhý, kolmý boulder se jí podařilo rozklíčovat rychle a zapsat zónu. To Míše stačilo na 66. místo.

O týden později nastoupily obě dívky do závodu v Soulu, ale ani tady se jim nepodařilo dolézt pro lepší výsledek a bez zapsaného topu obsadily shodně 63. místo.

Ačkoliv pro Elišku i Míšu skončil asijský výjezd jako zklamání, obě doufají, že se jim trénink podaří prodat alespoň na domácím závodu světového poháru v Praze.

My holkám, i přes zdánlivý neúspěch, děkujeme za skvělou reprezentaci. Konkurence na boulderových závodech je každým rokem vyšší a je dobře, že se jim podařilo vybojovat alespoň nějaké body, které budou při snaze o nominaci na olympijské kvalifikační závody klíčové.

logo_partner_repre

M. Košatková, ČHS