Dva VSCM tréninky 13. 8.

17. 08. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Ve čtvrtek 13. 8. proběhly dva tréninky členů VSCM a dalších zájemců splňujících kritéria umístění v průběžném hodnocení ČP v boulderingu/obtížnosti do 6. místa. Každý trénink byl zaměřen jako příprava na nadcházející závody (SP v Brianconu a ČP v Teplicích nad Metují).

Vylaďování na SP v Brianconu

Dne 21. 8. se rozběhne mezinárodní závodní sezóna, kde se představí i naši reprezentanti v lezení na obtížnost kat. dospělí. V rámci přípravy na Světový pohár v Brianconu, jsme závodníkům připravili vylaďovací trénink, který se uskutečnil na lezecké stěny Hudy Brno. Závodníci absolvovali simulovaný závod na 2 závodních cestách (8c a 8b+), které postavil stavěč Jan Zbranek. Pro ženy obsahovaly tyto cesty „ženskou variantu“, o což se postaral stavěč Štěpán Stráník. V rámci této akce se podařilo velmi blízce nastínit, co závodníky již tento týden na SP v Brianconu potká. Přikládáme komentáře některých zúčastněných závodníků:

Martin Stráník

„Díky ČHS za organizaci tréninku, bylo skvělé se sejít s ostatními závodníky, závodně se naladit a zalézt si na cestách odpovídajících těm svěťákovým.“

Eliška Adamovská

„Dnešní vylaďovací trénink, který proběhl na Hudy stěně v Brně byl moc fajn. Jsem ráda, že se mi podařilo dostat do závodního nasazení, což je při tomto typu tréninku klíčové.

Jsem ráda, že jsme měli příležitost lézt na kvalitních cestách, které byly zároveň postavené ve svěťákovém stylu, takže pěkně nepříjemné, a i trochu nepředvídatelné. Osobně jsem velmi ráda, že se ženské varianty od původních chlapských zas tak moc nelišily, protože jsme tak s holkama měly možnost dělat těžký kroky. V posledních přípravách na svěťák v Brianconu mi to určitě dost pomohlo.“

Závodníkům byli k dispozici: Adam Ondra, Štěpán Stráník a Iva Vejmolová

Děkujeme Hudy stěně v Brně za zázemí pro tento trénink!

Příprava na 2. nominační závod v boulderingu

Druhý společný trénink členů VSCM a dalších proběhl v Lezeckém centru SmíchOFF. Tento trénink sloužil jako příprava na 2. nominační závod ČP do boulderingové reprezentace, který se uskuteční 28. - 29. 6. v Teplicích nad Metují jako součást MFHF

Dopolední fáze obsahovala v první části simulaci závodu ve stylu OS, kdy na 4 vybraných boulderech měl každý závodník 4 minuty na pokusy o přelez. Hned po skončení závodu se pokračovalo v nácviku závodních a dalších moderních boulderů v různých výkonnostních skupinách, kde si závodníci předávali a zkoušeli své programy.

Odpoledne proběhl intervalový trénink na silových bouldrech.

Závěrem této akce byla relaxační a dechová cvičení, která byla připravena tak, aby si je závodníci osvojili a mohli zapojit do svých tréninkových i závodních dní.

Závodníkům byli k dispozici: Petr Klofáč, Matouš Pokorný a Gabriela Vrablíková

Děkujeme lezeckému centru SmíchOFF za zázemí pro tento trénink!

Přejeme všem závodníkům, ať se jim podaří na nadcházejících závodech odevzdat vše, co natrénovali!

Iva Vejmolová

Koordinátorka reprezentace a VSCM v soutěžním lezení ČHS