Důrazné varování agentury WADA - vážné vedlejší zdravotní účinky

Světová anti-dopingová agentura WADA (World Anti-Doping Agency) vydala důrazné varování před užíváním substance GW501516. Ačkoli WADA tento postup volí pouze ve velmi ojedinělých případech a „podvodníky“ ve světě sportu předem nevaruje, jsou vedlejší účinky užívání této chemické sloučeniny tak závažné, že se tentokrát rozhodla jinak. Snaží se tak zajistit informovanost o možných zdravotních rizicích pro atlety, kteří případně podlehli lákavému užívání GW501516 pro zlepšení výkonnosti.

Podrobnější informace o tomto vážném zdravotním riziku naleznete na stránkách agentury.

WADA je nezávislá mezinárodní agentura, která vede celosvětovou kampaň za sport bez drog. Byla založena v roce 1999, mezi její hlavní aktivity patří vědecký výzkum, vzdělávání a vývoj a monitoring Světového antidopingového kódu – dokumentu, který zajišťuje sladění anti-dopingové politiky ve všech sportech napříč všemi zeměmi.

R. Plevková, sekretariát ČHS