Doškolení pro trenéry sportovního lezení

17. 10. 2017 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu 7. - 8. 10. 2017 proběhl doškolovací seminář s názvem Silový a kompenzační trénink pro lezce: prevence zranění a posílení těla ve správném nastavení. Seminář byl pořádán Komisí soutěžního lezení ve spolupráci s Fyzio Gym Cooper a FTVS UK.

Cílem semináře bylo rozšířit znalosti účastníků ze základních kurzů o „technickou stránku“ provádění lezecky specifických i nespecifických cvičení s ohledem na prevenci zranění a udržení dlouhodobé vysoké výkonnosti. Celý seminář byl prakticky zaměřený a doplněný teorií ze současných poznatků sportovního tréninku.

Účastníci si po úvodním připomenutí biomechaniky některých lezeckých zranění připomněli základy držení těla a zásady koordinovaného pohybu. Velká část semináře byla věnována nastavení horních končetin a trupu při cvičení a lezení. Ukázána byla celá šíře vhodných cvičení, které je možné využít v tréninkové praxi nejen v lezení.

Seminář proběhl ve Sportcentru Palmovka v Praze a podle ohlasů zúčastněných určitě nebyl seminářem posledním.

Jiří Baláš, Patrik Chovan

doškolení trenérů