Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Do Jeseníku se sjede špička boulderingového sportu

Do Jeseníku se sjede špička boulderingového sportu
01. 03. 2019 | Rubrika: Soutěžní lezení

AKTUALIZACE:

 

Sledujte on-line přenos z finále prvního závodu Rock Point ČP v boulderingu v Jeseníku v sobotu 2.3.2019:

 

Finále ženy: https://www.youtube.com/watch?v=1FBLqe3MjxI


Finále muži: https://www.youtube.com/watch?v=s-Nb5ZvoJpE


První březnový víkend se v jesenické sportovní hale bude rozhodovat o národní boulderingové reprezentaci. Jeseník totiž hostí Rock Point Český pohár v boulderingu 2019. První kolo seriálu organizovaného Českým horolezeckým svazem je zároveň nominačním závodem dospělých a mládeže do reprezentace České republiky. Je tedy jisté, že se v lázeňském městě předvedou nejlepší lezci této disciplíny.

 

RP_CP_B_Jeseník

 

V Jeseníku 2. a 3. března nebudou chybět bratři Stráníkové, několikanásobní mistři republiky. Starší Štěpán má ve své sbírce úspěchy na evropském poháru v lezení na obtížnost, mladší Martin dosáhl na světové stříbro v roce 2007 právě v boulderingu. Přijede i úřadující mistr České republiky Vojta Trojan či talentovaná Eliška Adamovská, která už ve svých 16 letech zvládla přelézt náročné cesty obtížnosti 8c, čímž se řadí mezi naše nejlepší lezkyně.

 

“Ve sportovní hale pro závodníky vyroste čtyři metry vysoká a přes dvacet metrů široká stěna. Soutěžní trasy připraví tým zkušených stavěčů – Vildu Chejna jako hlavního stavěče doplní Denis Pail a Martin Chytil”, uvádí David Migal, předseda jesenického horolezeckého oddílu a ředitel závodu. Sobotní dopolední program nabídne závod mládeže v kategoriích B, A, J a kvalifikaci mužů a žen (stylem flash). Odpoledne pak bude gradovat v 17 hodin dámským finále a o dvě hodiny později začne vrchol mužské soutěže (stylem on sight). Nedělní část pak bude patřit dětem – závod U10, U12 a U14 (stylem flash). Detailní program najdete v propozicích.

 

Diváci se mohou těšit na atraktivní bouldery, špičkové souboje nejlepších lezců, kvalitní zázemí v příjemném prostředí a bohatý doprovodný program, v němž se mimo jiné představí jesenické mažoretky, uskupení Postrpoi se svou světelnou show nebo hudební kapela jesenických gymnazistů. Na lezecké stěně, jež je standardně součástí haly, bude probíhat soutěž v lezení na rychlost, které se může zúčastnit každý odvážný příchozí.

 

Finálové dění pokryje livestream, záznam toho nejlepšího pak připraví Česká televize.

 

Závod by nemohl proběhnout bez laskavé podpory našich partnerů: Rock Point, Makak Climbing, Město Jeseník, Olomoucký kraj a Naturfyt – Bio, AIX.

 

Radana Plevková, sekretariát ČHS