Další kolo Českého poháru v lezení na obtížnost - Praha Smichoff

29. 05. 2012 | Rubrika: Sportovní lezení

Hanibal závod ČP v lezení na obtížnost

V sobotu 26. května se na lezecké stěně TendON SmíchOFF konal Hanibal závod Českého poháru v lezení na obtížnost. Po Lomnici a Zlíně to bylo třetí kolo, ve kterém se rozhodovalo o nominaci do reprezentačního týmu ČR pro rok 2012.
Pro 16 závodníků a pouhé 4 závodnice byly přichystány 2 kvalifikační a 2 finálové cesty v obtížnostech od 8+ do 10-/10.
Tým stavěčů

Kvalifikace
Muži bojovali nejprve v technické, mírně převislé, cestě s převahou oblejších chytů s nepříjemným vyhazovacím koutkem v závěru. Do topu úspěšně dovzlínalo 6 lezců.
Ženy (lépe řečeno jedna žena a tři juniorky) začaly též spíše technickou cestou s převisem po lepších chytech ve střední části. Topové madlo poždímaly dvě lezkyně, tedy celých 50% účastnic. Děvčata se pak přemístila pod nástup první kvalifikační cesty mužů a rozhodně se nenechala zahanbit předchozími výkony opačného pohlaví. Terce i Andree do topu chyběly milimetry…
Muže pak prověřily krásně hnusné natejkací oblostisky v téměř 30% táhlém převisu. Topu dosáhli 4 borci železného předloktí.
Následoval maraton pro stavěče, kteří museli sundat dvě kvalifikační cesty a připravit finálovou pro ženy. Příště míň chytů! (poznámka č. 1 autora – stavěče )

CliffhangerČáry, máry

Finále
Finále žen proběhlo na dlouhé gradující vytrvalostní cestě, klikatící se celým sportovním profilem. Se všemi jejími nástrahami se jako jediná z davu závodnic vypořádala Terka Svobodová. Chyt, ze kterého cvakala topovou karabinu, bych vám nepřál potkat ani v rajbasu. Celkové výsledky žen najdete na http://www.horosvaz.cz/res/data/048/009473.pdf.

Následoval maraton pro stavěče, kteří museli sundat finálovou cestu žen a připravit finálovou cestu mužů. Příště sakra míň chytů! (poznámka č. 2 autora – stavěče) Dvanáct rozhněvaných mužů čekalo v izolaci, než s Ferem našroubujem poslední chyt a hurá na obhlídku cesty. Ten volant pravou nebo levou? ...Hm nejspíš oběma… Šest minut je pryč, tak šup zpátky do cely! A pak do onsajtu! Tentokrát však topový chyt zůstal panensky černý bez maglajzového obtisku vítězovy ruky. I tak borci předvedli úctyhodné výkony. Hlavně Jirka Dragoun zanechal výborný dojem. V jeskyňářsky ležérním autfitu si dolezl pro stříbro. A kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby místo cvakání expresky lezl dál… Vítězem se stal Tomáš Binter, který místo cvakání ušetřil pár gramů síly a udělal ještě jeden rozhodující krok navíc. Celkové výsledky najdete na http://www.horosvaz.cz/res/data/048/009472.pdf.

Děkujeme všem závodníkům, že si přijeli zalézt, všem pomocníkům, rozhodčím, jističům a divákům, kteří i přes pěkné počasí přišli zafandit. Zvláštní dík patří Volťákovi za výbornou atmosféru a Petrovi za famózní gulášek. Děkujeme samozřejmě také sponzorům. A já moc děkuju Ferovi za ozaj super spolupráci! (poznámka č. 3 autora)

Viktor Pařízek za pořadatele závodu

autorkou fotografií je Petra Vachová