ČP v lezení na  obtížnost - Svitavy

ČP v lezení na  obtížnost - Svitavy
15. 05. 2017 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 13.5.2017 proběhlo ve svitavské sportovní hale Na Střelnici 3.kolo Českého poháru ve sportovním lezení na obtížnost. Přes dopravní a organizátorské potíže se včas zaregistrovalo všech 77 závodníků a závodnic.

před závodemCesty připravila zkušená dvojice stavěčů – Honza Zbranek a Martin Jech. V kvalifikačních cestách jsme viděli celkem 22 topů. Finále začalo v 17,00 hodin a na prohlídku cest se v izolaci těšilo 52 závodníků. Obtížnost cest vzrostla a někdy byl vidět boj o zapnutí třetí expresky. Bouřlivý potlesk provázel každý krok Marka Jeligy. S finálovou cestou si s přehledem poradila jako jediná Eliška Adamovská v kategorii žen.

_DSC8344

V kategorii mužů byl topový chyt dosažen také, ale Štěpánovi Wolfovi už nezbyly síly na zapnutí poslední expresky.

muži

Svitavský závod byl také posledním závodem pro nominaci do reprezentace a tak po uzavření výsledků a vyhlášení vítězů mohla proběhnout pracovní schůzka pro všechny letošní reprezentanty.

Moje poděkování patří všem sponzorům a pochopitelně i všem těm ochotným lidem, bez kterých by se závod nedal organizovat.