Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

ČP v lezení na obtížnost  - Písek  27. 4 .2013

ČP v lezení na obtížnost  - Písek  27. 4 .2013
07. 05. 2013 | Rubrika: Soutěžní lezení

V sobotu 27. 4. 2013 proběhl v Písku v Jižních Čechách, v lezeckém centu LezeTop, Český pohár v lezení na obtížnost, který byl zároveň 2. nominačním závodem do reprezentace ČR. Tento závod se na jih vrátil po dvou letech, kdy se v Písku v roce 2011 konal poslední díl Českého poháru.

Díky předchozím zkušenostem z podobných velikých akcí konaných v lezeckém centru lezeTop proběhly letošní závody poměrně hladce a bez větších problémů. Závodilo se na sportovním profilu o délce 17m a převislosti 7m.  Stavby cest se skvěle zhostil Jan Zbranek a Viktor Pařízek, kteří připravovali závodní cesty již od čtvrtečního večera. Kvalifikaci postavili s ohledem na předpokládanou širší účast lezecké veřejnosti. Díky nižší účasti závodníků postoupili všichni přítomní do finále, které se neslo ve stupnici cca 9+ UIAA pro ženy a cca 10/10+UIAA  pro muže.

 

Z žen dolezla nejvýše Jana Vincourková (Salewa, Tendon, Klajda), pak Tereza Svobodová (HO Namche, Adidas, TR-Walls, Vertikon Zlín) a třetí skončila Andrea Pavlincová (Salewa, Beal, Klajda, Lezeckytrenink.cz). Tyto závodnice svedly neuvěřitelný boj v samotném závěru cesty, kde se o výsledném pořadí rozhodovalo na dvou chytech. Zajímavé a vypjaté okamžiky přineslo finále mužů, kdy čtyři borci skončili ve stejném chytu, a tak o celkovém pořadí rozhodl výkon z kvalifikace B, kde se na prvním místě umístil Tomáš Binter (Vertikon Zlín, Čevak, Five Ten, Ádr design), za ním pak skončili druhý Roman Kučera (Koroboulder Pardubice, H-Team Pardubice) a třetí Michal ROžek (HO TJ Sokol Uherský Brod, wildcountry). Velké poděkování za statečnost i výkony patří také jihočeským lezcům, kteří se takového závodu zúčastnili bez větších zkušeností poprvé.

 

Na lezecké výkony, skvělou techniku a ladnost sportovních lezkyň a urputnou sílu mužské části startovního pole se během finále přišla kouknout i početná část diváků z široké veřejnosti. Celé závody proběhly v kamarádské atmosféře s excelentními výkony závodníků a bezchybnou prací jističů a rozhodčích, kterým tímto patří veliké díky, obzvláště pak hlavnímu rozhodčímu Tomáši Binterovi a Marii Dichtlové za pomoc v průběhu konání závodu. V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, bez kterých by závody nejen že neměly danou úroveň, ale ani by se nemohly uskutečnit, děkujeme (ČHS, Progress, Makak, Jitex Písek a.s., Hudy sport Strakonice, Tendon, Panda outdoor).

 

vyhlášení výsledků - muži - ženy

Náš tým lezeckého centra LezeTop se na Vás bude těšit na podzim na Mistrovství České republiky - Tendon ČP mládeže.

 

Za LezeTop Petr Altman