ČP pohár v boulderingu - Ostrava

17. 10. 2011 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

V sobotu 15. října se v Ostravě uskutečnilo letos poslední kolo Českého poháru v boulderingu. A jaké to bylo?

Z původních zaregistrovaných 17 žen a 44 mužů dorazilo v sobotu ráno na Tendon Blok 15 závodnic a 33 závodníků. Na poslední chvíli se ještě rozhodla závodit domácí zkušená závodnice Saša Gendová a nemusela litovat.

Obě kvalifikační kola byla docela přísná, takže závodníci bojovali nejenom o každý TOP, ale i o každou zónu a do finále tak postupovali pěkně rozřazení. Z holek si s kvalifikací nejlépe poradila Peťa Růžičková, která dala všech osm bouldrů na třináct pokusů a těsně se tak dostala před Karolínu Nevělíkovou, která na přelezení stejného počtu bouldrů potřebovala patnáct pokusů.

Kluci byli možná trošku překvapení, jaké jim David Kozel s Vencou Kučírkem připravili bouldry. Pouze Martin Stráník s Honzou Chválou si sáhli na sedm TOPů, ale síly už jim nestačily na osmý boulder v břichu přes vrut a šidítko.

Přesně podle harmonogramu skončila kvalifikace závodu v Tendon bloku a přesně podle harmonogramu začalo i finále závodu v Avion Shopping Parku, kde se lezlo na profilech od firmy Pilka kameny a chytech a strukturách od AIXu.

Finalisté měli trochu ztížené podmínky jednak vzdálenou izolací a jednak chybějící rozlezovkou, ale nakonec to všichni zvládli bez nějakého většího remcání a začalo finále holek. Na prvním bouldru, technické protlačovačce, se holky hýbaly nejvíc a padlo tady nakonec krásných šest TOPů. Dále stavěči prověřili holčičí sílu na dvojce, schopnost skákat na trojce a držet obliny na čtyřce. Nejlépe se s finálem poprala Peťa Růžičková a se čtyřmi TOPy na devět pokusů zaslouženě vyhrála před druhou Karolínou Nevělíkovou a třetí Danielou Kotrbovou.

Nastala krátká pauza na přemontování chytů a mohlo začít chlapské finále. Diváci pěkně povzbuzovali a tak kluci odhazovali trička a podávali maximální výkony. I tak ale byl poznat rozdíl mezi špičkou závodního pole a zbytkem finálové dvanáctky. Na aspoň jeden TOP si sáhli jenom tři závodníci, zbytek rozřadily zóny a pokusy na ně. Celý závod těsně vyhrál Martin Stráník před Honzou Chválou o pokusy na TOPy a s třetím místem se musel smířit Ondra Nevělík.

Pak už zbývalo jenom vyhlásit výsledky závodu a celého Českého poháru. V Českém poháru zvítězila Peťa Růžičková před druhou Karolínou Nevělíkovou a třetí Editou Vopatovou a v mužích Martin Stráník před druhým Honzou Chválou a třetím Ondrou Nevělíkem. Všem jsme pěkně pogratulovali, předali ceny a price money, zatleskali a pak už jsme se přesunuli zpátky do Tendon centra, kde se vesele pokračovalo až do rána.

Na závěr bychom chtěli poděkovat závodníkům, co přijeli nejenom na tenhle závod, ale i na ostatní závody pořádané OS Boulder projekt. Dále bychom moc chtěli poděkovat všem, kdo nám tenhle rok s uskutečněním závodů pomohli, všem bouldrovkám, stavěčům, rozhodčím, fotografům, komentátorům, zvukařům, montovačům chytů i všem ostatním.

Obrovský dík patří také sponzorům The North Face, Pilka kameny, Tendon Blok, Avion Shopping Park Ostrava, AIX, OCÉ a Canon, Singing Rock, Outdoor Concept, Direct Alpine, Hudy sport, Climb ON, Alpsport a mediálním sponzorům purebouldering.cz, lidé&HORY a Everest.

Tak a to je pro rok 2011 vše a příští rok zas a s větší parádou? No uvidíme..

Za OS Boulderprojekt Karina Bílková

| Komentáře(0)