ČP mládeže v lezení na rychlost - Příborský zvon 2013

02. 07. 2013 | Rubrika: Sportovní lezení

Ready? Go! Klasické startovací povely v lezeckých závodech na rychlost se z koupaliště v Příboře ozývaly po celé dva dny. V pátek 21. června měřily děti a mládež síly v 1. kole Českého poháru lezení na rychlost, v sobotu 22. června je čekalo 2. kolo a vyhlášení celkových výsledků 8. ročníku závodu Příborský zvon.
Konkurenty nenašli
Soutěže se celkem zúčastnilo sedmatřicet závodníků - osmnáct chlapců a devatenáct dívek všech věkových kategorií. „A nečekaně... na prvním místě je Honza Kříž!“ hlásili celkem třikrát po sobě hlavní organizátoři Stanislav Burgár a Tomáš Kresta výsledky kategorie Chlapci A. Suverénním vítězem byla i sestra českého reprezentanta, mistryně ČR v roce 2011 a 2012 Hanka Křížová. V kategorii Dívky C měla stejně jako bratr nejlepší časy v 1. i 2. kole a tím pádem i celkově, na Příborském zvonu.
Start z bazénu
11 metrů vysoká lezecká stěna na příborském koupališti obvykle vyroste čtrnáct dní před závodem. „Tentokrát jsme ji ale kvůli dešti stavěli pouze s týdenním předstihem,“ prozradili pořadatelé z Horolezeckého oddílu Příbor. Samotnému závodu ale oproti přípravám počasí přálo. Některé malé lezce museli organizátoři na startovní pozice doslova vytahovat z bazénu a vodních nafukovacích atrakcí.

Text: Barbora Fialová
Foto: Vladislav Štěpán