ČP a ČPM Ostrava - 1. nominační závod

10. 04. 2017 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Po dlouhé době se 1. 4. 2017 vrátilo vrcholové lezení na obtížnost do Ostravy a doufáme, že se z toho stane dobrá tradice. Jednalo se o napínavý závod ve kterém se o titul ucházeli závodníci ve čtyřech kategoriích, kdy závody vrcholily ve večerních hodinách ve finále mužské kategorie s mezinárodní účastí. Pro všechny kategorie postavili velmi zajímavé linie stavěči Vítek Lachman a Martin Jech.

Hned z rána jsme byli hodně nervózní, jestli vše proběhne tak jak má. Velký dík proto patří zejména skvělé moderátorce Petře a týmu z ČHS, kteří nám hodně pomohli v organizaci celého závodu a samozřejmě všem sponzorům.

Ve finále mužů jsme se dočkali několika pěkných pokusů, ale topovat dokázal jen Piotr Schab (PL). Nejvýše z českých lezců pak dolezl Jakub Konečný, třetí byl opět závodník z Polska Dobrzaňský Maciej, čtvrtý Štěpán Volf a  pátý Tomáš Binter. kopie fin vyhl muži

Mezi ženami pak byla nejlepší Eliška Adamovská, na druhém místě Iva Vejmolová a třetí Lenka Slezáková.

Neméně byly zajímavé juniorské závody a závody chlapců i dívek, u kterých dělali i v dopoledních hodinách zajímavou kulisu rodiče a diváci, kteří dorazili i přes nádherné počasí venku.

Dle výsledkové listiny mužů je pak zřejmé, že juniory vyhrál Jakub Konečný a juniorky pak Michaela Matúšová.

Závěrem, ale určitě ne v poslední řadě musíme ocenit bojovné výkony chlapeckých a dívčích výkonů a zejména pak Elišky Adamovské a Lenky Slezákové, které se probojovaly na stupně vítězů i v ženské kategorii.

IMG_3191

Tímto gratulujeme vítězům a vůbec všem závodníkům, kteří bojovali! A děkujeme všem zůčastněným za  fandění a podporu.

Tendon Hlubina Crew.