Facebook

Český horolezecký svaz

Co nás v závodním boulderingu čeká v tomto roce ?

Co nás v závodním boulderingu čeká v tomto roce ?
17. 02. 2020 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

Po zimní pauze se za chvíli znovu roztočí kolotoč závodů. Rok 2020 přinese v závodním boulderingu několik velkých novinek, tou největší z nich je návrat Českého poháru pod taktovku Českého sportovního lezení.

 

                           ČSL a ČHS

Jak už mnozí z vás jistě zaznamenali, Český horolezecký svaz a České sportovní lezení se dohodli na spolupráci na pořádání seriálu Českého poháru v boulderingu. Je to velký krok vpřed. Zároveň jde o začátek možné spolupráce v mnohem širším měřítku, zahrnující i jiné než závodní oblasti.

ilustr. obr.III

 

V roce 2020 bude mít Český pohár v boulderingu celkem tři kola, a to jak pro dospělé a mládež, tak pro děti U14.
Začátek série otevře 1. kolo ČP v brněnském Hangaru, které se koná ve druhé polovině února. Následovat bude březnové 2. kolo, které proběhne v Praze - Letňanech v kulisách veletrhu For Caravan, který se zároveň stává partnerem celé série ČP pro rok 2020. Obě kola jsou nominačními závody do české reprezentace.
Po prázdninové pauze se Český pohár vrátí na scénu ve Slaném, kde v září proběhne třetí kolo, které je zároveň Mistrovstvím České republiky v boulderingu. Jako vždy se zde o bohatý doprovodný program postarají Slavnosti města Slaný.
Vyhlašováni budou vždy nejen vítězové jednotlivých kol ČP, ale na posledním zářijovém závodě vyhlásíme také celkové vítěze série.

Ke změnám v rámci seriálu českého poháru ale dochází i v oblasti financí. Došlo k ukončení spolupráce s generálním partnerem, firmou Rock Point. Financování seriálu nyní probíhá ze dvou zdrojů - ČSL přivedlo své partnery a ČHS přináší peněžní podporu z dotací MŠMT. Náklady závodů jsou ale obřích rozměrů a z finančních důvodů musíme přistoupit k některým nutným škrtům tak, aby samotný průběh závodu mohl zůstat na vysoké úrovni. Důsledkem bude například absence televize a online přenosu (bude pouze na MČR). Další partnery stále hledáme.

PŘEHLED BOULDEROVÝCH ZÁVODŮ PRO ROK 2020:


22. - 23. 2. 2020, Brno
sobota: 1. kolo ČP - nominační závod; dospělí a mládež
neděle: ČP U14 v boulderingu - 1. kolo

14. - 15. 3. 2020, Praha, PVA Expo Letňany v rámci veletrhu For Caravan
sobota: 2. kolo ČP - nominační závod; dospělí a mládež
neděle: ČP U14 v boulderingu - 2. kolo

18. - 20. 9. 2020, Slaný, Masarykovo náměstí
MČR v boulderingu

ilustr. obr.II

 

A nyní již POZVÁNKA na 1. kolo ČP v BOULDERINGU

Letošní první závod Českého poháru se uskuteční o víkendu 22.  a 23. 2. v Brně na lezecké stěně Hangar. Účast na tomto závodě na jeho domovské stěně přislíbil i Adam Ondra.
Jde o první kolo ČP a zároveň o první nominační závod do reprezentace.
V sobotu proběhne závod dospělých a mládeže, v neděli 1. kolo Českého poháru U14, tedy dětí kategorií U10, U12 a U14.

Propozice a i registraci najdete na stránkách ČHS.

 

Díky, že jste s námi, a v Brně na viděnou!

 

ilustr.obr. I

 

Motiv trička pro závodníky:

              motiv trička
 

  Organizátor                                             Pořadatel  ČHS original              České sportovní lezení_logo

   

 

 

 

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová

 

Instagram

Instagram Horosvaz