Českým reprezentantům se daří ve světovém poháru

17. 05. 2011 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Vzhledem k pouze zpravodajským informacím ze závodů světového poháru mohlo snadno zaniknout, že i bez Adama Ondry, který se věnuje skalním přelezům a soustředí se na MS v Arcu, se českým reprezentantům v SP daří.

Již v prvním závodě SP v italském Miláně získal Libor Hroza v lezení na rychlost vynikající bronzovou medaili, o možnost bojovat o zlato přišel vinou smolného pádu v semifinále.

První start ve světovém poháru zde absolvovali  i věkem ještě ne ani juniorka Anna Wágnerová a letos nově nominovaný Martin Micka, kterým se sice nedařilo podle jejich představ, ale získání zkušeností je základním předpokladem budoucích výsledků.

Karolína Nevělíková

Dobré výsledky pak přinesl závod SP v boulderingu ve slovinském Log Dragomeru - stále teprve patnáctiletá Karolína Nevělíková při svém prvním startu mezi dospělými na mezinárodní scéně postoupila do semifinále a skončila na celkovém 19. místě, když porazila například slavnou Slovinku Maju Vidmar. Od tak mladé závodnice je to skvělý výsledek a příslib do budoucna. Její bratr Ondřej Nevělík obsadil rovněž solidní 25. místo a získal tak body do celkového hodnocení SP, což se loni mezi muži podařilo pouze Adamu Ondrovi.

Ondra Nevělík

Ještě lepší výsledky a trochu smůly přinesl českým mužům další závod SP v boulderingu, který se konal ve Vídni. Ondřej Nevělík porazil např. vítěze světového poháru 2009 i prvního letošního závodu Kiliana Fischhubera a obsadil smolnou 21. pozici, zůstal tedy jedinou příčku od semifinále, kam s přehledem z pátého místa postoupil Martin Stráník. Ten lezl skvěle i v semifinále a nakonec skončil 7., tedy opět jedno místo od finále, od něhož ho dělil jeden pokus na top.

Martin Stráník

V ženské kategorii se tentokrát Karolíně Nevělíkové ani Petře Růžičkové nepodařilo dosáhnout na body, obě mladé závodnice ale nasbíraly cenné zkušenosti, které jsou v závodech této úrovně nenahraditelné. Z tohoto důvodu je nutno ocenit i juniora Jana Jeligu, který startoval na vlastní náklady a přes zdravotní handicap.

Vzhledem k tomu, že se sezóna světových pohárů teprve rozjíždí, jde o velmi solidní začátek.

Tomáš Binter

| Komentáře(0)