Facebook

Český horolezecký svaz

Český pohár v boulderingu na Fesťáku v Teplicích nad Metují

Český pohár v boulderingu na Fesťáku v Teplicích nad Metují
10. 08. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Už se těšíte na tu magii, která každý rok všechny očaruje a přitáhne na jedno jediné místo? To jsou prostě Teplice. Lezecké filmy, přednášky, skály, kamarádi, nákupy, park, kde si zablbnou malí i staří,  skvělá show v podání Trickline cupu, večerní koncerty a k tomu všemu boulderingové závody, kde můžete sledovat ty nejlepší lezce nejen z České republiky. 

Fesťák 2020 - finále boulderingu, foto: jan Novák
Když se řekne "fesťák", snad každý lezec ví, o kterém festivalu je řeč, protože #festakjejenjeden. Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují je Mekkou českých lezců. Tradičně přitahuje tisíce outdoorových nadšenců nejen do teplického kina, ale také na skvělý doprovodný program v městském parku. Jsme nadšení, že jsme jeho součástí a každoročně stojíme za sportovním zážitkem, kterým Český pohár v boulderingu bezesporu je. I letos chystáme parádní závodní stage, která bude hostit nejen českou lezeckou špičku, ale také nadějné děti a mládežníky. Na našem pódiu se ale můžete těšit na víc než "jen" svalovce se závodními čísly, vystoupí zde například hlavní hvězda letošního fesťáku - španělská horolezecká legenda Silvia Vidal! A bude toho ještě víc! Každým rokem se my a především organizátoři festivalu snažíme o to, aby se program v parku, zlepšoval a letos bude opravdu našlápnutý! Z toho důvodu, bude letošní vstup do parku podmíněný platnou vstupenkou, ale věříme, že vás to bude bavit. V ceně vstupenky budete moci sledovat závody, přednášky, trickline cup,.. a také koncerty, které se letos opravdu vyvedly! Těšit se můžete na folklórně-elektro-ska-punk’n’rollový cirkus Heebie Jeebies, turbo-šanson kapelu Poletíme?, funky partičku G POINT FUNkCTION či energické United FlavourTak přijeďte a podpořte svou účastí tuto srdcovou akci. 
 

 

“Když si vzpomenu na to nadšení a všude přítomnou energii, která je každoročně všude cítit, to je prostě to, proč to všichni děláme a hledáme to nejlepší spojení programu a pohody.” 
Jirka Žák

 

Doprovodný program v parku, foto: Jan NovákProdejní stánky na náměstí, foto: Jan Novák

Závodní kolotoč odstartují v pátek 27. 8. lezci kategorií U10 - B.  Čeká je jednokolový závod, kde se budou muset popasovat s šesti bouldery takzvaně na flash. Večer pak nastoupí s přednáškou náš slacklinový bůh Danny Menšík a ihned v zápětí se předvede česká tricklinová špička v rámci Adrex Trickline Cupu, a to je podívaná, ze které se tají dech! V sobotu bude na pořadu boulderingový závod Českého poháru dospělých, kteří stejně jako děti absolvují šest boulderů na flash, ale ti nejlepší ještě postoupí do večerního finále. Tomu bude předcházet skvělá přednáška lezecké legendy Silvie Vidal. V průběhu dne se bude konat také oblíbený Ocún High Jump, ve kterém si lezci poměří síly v momentálně oblíbených dynamických boulder skocích. A pokud by toto všechno na vás bylo málo, tak si můžete vybrat z mnoha dalších soutěží, programů a "srandiček" a na nakonec se vytancovat na některém z večerních koncertů. :)

 

Fesťák 2020

 

Program v parku:


Pátek 27. srpna
sobota 28. srpna
8:30  ČP v boulderingu 2021 U10 8:30  ČP v boulderingu 2021 ženy - kvalda
11:00 ČP v boulderingu 2021 U12 12:00 ČP v boulderingu 2021 muži - kvalda
14:00 ČP v boulderingu 2021 U14 16:00 Ocún High Jump - FINÁLE
17:00 ČP v boulderingu 2021 B   17:00 Přednáška - Silvia Vidal (ESP)
20:00 Přednáška Dannyho Menšíka 18:30 ČP v boulderingu 2021 ženy - FINÁLE
21:00 Adrex Trickline Cup - FINÁLE 20:30 ČP v boulderingu 2021 muži - FINÁLE
22:30 Koncert - Poletíme? 22:30 Koncert - United Flavour
24:00 Koncert - G point funKction  

 

Další informace:

Online přenos finálových kol ČP v boulderingu

Podrobnosti k vstupnému

Program v kině

 

PARTNEŘI ZÁVODU

 


M. Košatková, ČHS

Foto: Jan Novák