Český pohár mládeže v lezení na rychlost 2013 - Bystřice nad Pernštejnem

06. 11. 2013 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu dne 2.11.2013 proběhl na horolezecké stěně ve víceúčelové sportovní hale v Bystřici nad Pernštejnem Český pohár mládeže v lezení na rychlost 2013, který ve spolupráci s ČHS pořádala bystřická společnost Areál sportu a kultury s.r.o.

V celkem devíti kategoriích se závodů zúčastnilo 25 děvčat a chlapců z Moravy a Slezska, kteří na dvou zajímavých desetimetrových závodních cestách předvedli velmi kvalitní výkony. Vůbec nejrychlejšího času 13,7 s dosáhl Jan Kříž z oddílu SAMS z Brna-Líšně, mezi děvčaty byla nejrychlejší Veronika Scheuerová z HK Lanškroun časem 18,88 sek. Nejmladším závodníkem byl šestiletý Jaroslav Šikula z HO Adrenalin Prostějov, který obě cesty zvládl za 1:09,2min.

Velký dík za pomoc při organizování patří Miroslavu Dosedělovi za postavení cest, Lumíru Návratovi za zpracování výsledků a jejich umístění na webu ČHS a v neposlední řadě také bystřickému oddílu Lezci z Vysočiny pod vedením Miloslava Vrány za jištění závodníků.

Zdeněk Mašík, Areál sportu a kultury

výsledky dívky

výsledky chlapci

fotografie ze závodu a z vyhlašování vítězů - archiv pořadatele