Český pohár mládeže v lezení na obtížnost v Chocni

17. 10. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 13. 10. 2018 přijela špička lezecké mládeže (50 závodníků) do Chocně, aby se utkala o stupně vítězů v Českém poháru mládeže ve sportovním lezení na obtížnost. Zároveň došlo k započítání posledních bodů v kategorii „B“ tohoto seriálu závodů a konečnému vyhlášení. Zatím ale nepředbíhejme.

Choceňští lezci zachovali tradici a ke stavění cest přizvali Štěpána Stráníka s Martinem Stráníkem, kterým i letos pomáhal Roman Kučera, jako certifikovaný stavěč. Co jsem ze svého postu rozhodčí slyšela, tak se cesty moc líbily a mnozí lezci si je zkoušeli znovu po ukončení závodu. Kvalifikace obsahovala dvě cesty a díky skvělé organizaci měli všichni lezci kolem 12:30 odlezeno. Dívky TOPovaly celkem 10x, chlapci byli úspěšnější a TOPovali 13x.

Choceň Choceň Choceň Choceň Choceň Choceň

V 14:30 došlo k uzavření izolace a finále mohlo začít. V kategorii Dívky B na 3. místě Širůčková Tereza (HUDY Stěna Brno; Nadzemí), na 2. místě Smetanová Michaela (HUDY Stěna Brno; Nadzemí) a na 1. místě Jarošová Markéta (TJ Baník Karviná, Saltic, Singing Rock). V kategorii Dívky A se na 3. místě umístila Kaletová Tereza (Tendon blok Ostrava), 2. místo obsadila Tužová Natálie (HO komorní výtah Liberec, Rafiki) a 1. místo si vylezla Novotná Eliška (HO Komorní výtah Liberec). V kategorii Dívky J 3. místo získala Slezáková Lenka (Vertikon Zlín, Ocún), 2. místo obsadila Ondřejová Jana (Rocky Monkeys, Sokol Brno 1) a první místo s přehledem obsadila Večeřová Sabina (Hudy stěna Brno, Move Holds).

Choceň Choceň Choceň Choceň Choceň

Za Chlapce B jako první vystoupil na bednu na 3. místě Doleček Lukáš (HK Lanškroun z.s.). 2. místo obsadil Vopat Jan (Ocún, VP climbing servis) a 1. místo Slezák Ondřej (HK Rožnov pod Radhoštěm, Vertikon Zlín). V kategorii Chlapci A obsadil 3. místo Potůček Štěpán (Vertikon Zlín), 2. místo Musil Albert (LezeTop Písek, Saltic) a 1. místo obsadil Potůček Šimon (Vertikon Zlín). V kategorii Chlapci J na 3. místě Jindra Filip (BigWall Praha). Z 2. místa se radoval Hašek Ondřej (HO Komorní výtah) a 1. místo vyhrál Lukášek Tomáš (HO Komorní výtah, Directalpine ).

Choceň Choceň Choceň ChoceňChoceň Choceň

V celkovém hodnocení ČP mládeže ve sportovním lezení pro rok 2018 v kategorii dívky „B“ se na 3. místě umístila Králíková Nikola (Vertikon Zlín), 2. místo obsadila Smetanová Michaela (Hudy stěna Brno, Nadzemí) a 1. místo s náskokem 9 bodů vyhrála letos Janošová Markéta (TJ Baník Karviná, Saltic, Singing Rock).

V kategorii chlapci „B“ se na 3. místě umístil Vopat Jan (Ocún, VP climbing servis), 2. místo obsadil Slezák Ondřej (Vertikon Zlín, HK Rožnov pod Radhoštěm) a bednu nejvyšší si zasloužil Jeliga Marek (Horoguru, BigWall, CT).

Všem závodníkům ještě jednou gratulujeme a těším se zase za rok na viděnou!

Nakonec bychom chtěli poděkovat sponzorům (ČHS, THEREX Climbing Holds, Shybuj.cz, Makak, RC Outdoor, Triop, Tilak, Warmpeace, Tendon, Elbas …), všem organizátorům, kteří se podíleli na hladkém průběhu závodu či na čištění chytů a stavění cest, a divákům, kteří přišli podpořit zajímavou sportovní událost v Chocni.